Taş Mozaik sergisi

 Zihin Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneği ile Antakya Rotaract Kulübü işbirliğiyle düzenlenen ''Yurtta Barış Dünyada Barış'' adlı taş mozaik sergisi açıldı.
Taş Mozaik sergisi
Antakya Rotaract Kulübü Başkanı Sefer Kaplan, Antakya Belediyesi Kültür Sarayı'ndaki serginin açılışında, AB Eğitim ve Gençlik Programları tarafından finanse edilen ''Yurtta Barış Dünyada Barış'' taş mozaik projesi kapsamında 80'i engelli toplam 100 gence eğitim verildiğini söyledi.
     Projenin, Avrupa'da dünyanın en iyi 25 projesi arasına girdiğini ifade eden Kaplan, eğitime katılan öğrencilerin üç aylık çalışma sonucunda 100 mozaik eser yaptığını kaydetti.
     Öğrencilerin hazırladıkları dans gösterisinin ardından, serginin açılışını, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Hayrettin Çolakoğlu öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi.
     Serginin, 4 Mayıs'a kadar açık kalacağı bildirildi.
Taş Mozaik sergisi haberi 07 Mayıs 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay tarafından  17690 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle