TBMM üstün hizmet ödülleri son kez verildi

TBMM 2010 Yılı Üstün Hizmet Ödülleri,TBMM’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

TBMM üstün hizmet ödülleri son kez verildi

TBMM tarafından 2010 Yılı Onur Ödülü’ne layık görülen 5'i dernek ve vakıf, 70'i sivil toplum örgütü ve şahıs olmak üzere toplam 75 Üstün Hizmet Ödülü, düzenlenen törenle son kez sahiplerine verildi.

TBMM Tören Salonunda gerçekleştirilen törene; TBMM Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin, Bakanlar, TBMM Başkanvekili ve Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Başkanı Sayın Nevzat Pakdil, TBMM Başkanvekilleri, Divan Üyeleri, Milletvekilleri, Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz ve diğer aday gösteren illerin Valileri ile ödül alacak kişi ve davetliler katıldı.

TBMM Üstün Hizmet Ödülü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara, milli egemenlik ve demokrasi konularında yaptığı bilimsel çalışmalarla başarı gösterenlere verilmektedir. Başta eğitim olmak üzere ilimize birçok konuda önemli katkılar sağlamalarından dolayı Valiliğimiz tarafından TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne aday gösterilenler arasında yer alan değerli iş adamlarımız Erol Bilecik ve İlyas Keleş, TBMM tarafından da TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülmüşlerdir.

Daha çağdaş, modern, kalkınmış, eğitim, sağlık gibi temel hizmetleri en üst düzeyde sunabilen bir ülkeyi inşa ederek hayallerimizdeki Türkiye’yi gerçeğe dönüştürme yolunda en büyük gücümüz nitelikli, genç ve hayırsever insanımızdır diyen Vali Lekesiz; “Türkiye’yi büyük kılan gönlü zengin, ufku zengin, aklı zengin insanlarımızın çokluğudur. Hayırsever insanlarımız ile sivil toplum örgütlerimiz toplumsal sorumluluk bilinciyle üstlendikleri bu kutsal görevleri layıkıyla yerine getirmektedirler. Bu kadirşinas insanlarımız, başkalarının dertleriyle dertlenmek, komşusunu düşünmek, eğitime katkıda bulunarak toplumsal ilerlemeye katkı sağlamak gibi hasletleriyle milletimizin gönlünde en müstesna yerlerini almışlardır.” dedi.

Hamiyet sahibi, hizmet gönüllüsü hayırseverlerimiz, içlerindeki duyarlılık ve millet sevdasını hizmet meşalesine dönüştürmüşlerdir diyen Vali Lekesiz, konu hakkında yapmış olduğu değerlendirmede;“Hayırseverlerimiz, bütün topluma ve kendilerinden sonraki kuşaklara örnek olmuşlardır. Milletimizden kazandıklarını, yine milletimize harcayan değerli iş adamlarımıza verilen bu ödüller, bizler için de büyük onur ve gurur kaynağıdır. Temennim odur ki, bu insanlarımızın ve kurumlarımızın çalışmaları diğer insanlarımıza örnek olur ve Ülkemizde yardımsever insanlarımızın sayısı sürekli artar.

Geçmişte olduğu gibi bugün de insanlığa hizmet etmiş Aziz Milletin mensupları olarak bu kutlu yoldan giden değerli iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyor, hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.

Hizmet ödülleri töreninin, bundan sonra düzenlenmeyeceği belirtildi.