TİYATRO KARDELEN EKİBİ AYAKTA ALKIŞLANDI‏

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(51, 51, 51); font-family:sans-serif,arial,verdana,trebuchet ms; font-size:13px">Gazeteci H&uuml;seyin Zorkun&#39;un sahibi olduğu ve Zorkun Medya b&uuml;nyesinde faaliyet g&ouml;steren Tiyatro Kardelen Ekibi ilk oyunu olan &quot;iki kanka, bir banka&quot; isimli oyunu başarıyla sahneledi.</span>
TİYATRO KARDELEN EKİBİ AYAKTA ALKIŞLANDI‏

Tiyatro Sanatçısı Şakir Yıldızbaş'ın yazdığı ve yönettiği "iki kanka, bir banka" isimli komedi türü oyun izleyicisi ile buluştu. İl Kültür Müdürlüğü Salonunda sahnelenen oyunu Zorkun Medya ve Tiyatro Kardelen Sahibi Mehmet Hüseyin Zorkun, Serinyol Alay Komutanı J.Kurmay Albay Erdem Özcan, Tabur Komutanı J.Binbaşı Yüksel Gürfiliz, Tabur Komutanı J.Yarbay Kadir Ayhan, Tabur Komutanı J.Yarbay Mustafa Yaşar Yıldırım, Antakya Belediyesi Kültür Müdürü Cengiz Şenkule ve çok sayıda sanatsever ilgi ile izledi. Zorkun Medya bünyesinde bulunan Tiyatro Kardelen ekibi 2 perde şeklinde sahneye koyduğu "iki kanka, bir banka" isimli komedi türü muhteşem oyun ile büyük beğeni topladı. Tiyatro Kardelen grubu oyuncuları Amatör bir ruh ile hazırladıkları "iki kanka bir banka" isimli oyunu profesyonel bir şekilde sahneye koydular. Hatay'lı sanat severler oyunu adeta kahkaha tufanına girerek izlerken, gülerken düşündüler, düşünürken güldüler. İzleyenleri kahkahalara boğan oyunda, kadına şiddet, uyuşturucu bağımlılığı, trafik terörü, banka kredileri, sağlık problemleri, engelli vatandaşların sorunları vb gibi bazı toplumsal konular mizahi bir yaklaşımla ele alındı ve önemli mesajlar verildi. Tiyatro Kardelen Genel Koordinatörü M.Hüseyin Zorkun oyun sonunda yaptığı konuşmada, sanata ve sanatçıya her zaman değer verdiklerini ifade ederek, "Zorkun Medya olarak bünyemizde bulunan Kardelen Gazetemiz ile aynı adı taşıyan Tiyatro Kardelen'i kurduk ve medya ile sanatın gücünü birleştirdik. Ekibimizi yılların usta sanatçısı Şakir Yıldızbaş'a teslim ettim. Bu ekip amatör bir ruh ile çalıştı ama gördüğünüz gibi profesyonel bir şekilde oyunu sahnelediler. Tüm ekibimizi tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Yakında yeni çocuk ve yetişkin oyunlarımız ile yine karşınızda olacağız. Bu ekip Hatay'da tiyatroya bakış açısını değiştirecek" dedi. Tiyatro Kardelen Genel Koordinatörü M.Hüseyin Zorkun, başta Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci olmak üzere, Antakya Belediyesi Kültür Müdürü Cengiz Şenkule'ye, oyun sponsoru olan kişi ve firmalara, ayrıca oyunda kendilerini yalnız bırakmayan tüm sanat ve tiyatro severlere teşekkür etti. Tiyatro Kardelen Yönetmeni Şakir Yıldışbaş yaptığı konuşmada, Yıllardır tiyatro için emek harcadıklarını dile getirerek, "Yetenekli bir ekip ile Zorkun Medya bünyesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Siz sanat severler için güzel bir oyun hazırlamaya çalıştık ve karşınıza çıktık. Oyunumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Yeni oyunlarımız ile sizlerle olmaya devam edeceğiz. Verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Bu oyunumuz verdiğimiz toplumsal mesajlar ile sizleri güldürürken düşündürmek istedik. Yoğun stresli geçen günlerin ardından stres atmanız ve eğlenmeniz için çaba harcadık. Alkışlarınız ile bize büyük güç verdiniz" dedi. Oyunda ayrıca, sponsor firmalara teşekkür plaketleri verildi. 

TİYATRO KARDELEN EKİBİ AYAKTA ALKIŞLANDI‏ haberi 05 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  2655 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle