Tiyatro Kumbara Ekibi Rekora Koşuyor

Antakya’da çocuk oyunları denilince akla ilk gelen grup olan Tiyatro Kumbara  ekibi altı haftadır her Pazar günü farklı bir çocuk oyunu sahneleyerek bu alanda bir rekora doğru koşuyor.Usta yönetmen Hamza Ölmez yönetiminde birbirinden değerli oyunculardan oluşan Tiyatro Kumbara ekibinin oyunları kapalı gişe oynuyor.Küçük tiyatro severler kadar velilerinde büyük beğenisini kazanan tiyatro oyunları ekibin bu alandaki başarısını gözler önüne sermeye devam ediyor.
Tiyatro Kumbara Ekibi Rekora Koşuyor
Gördükleri ilginin kendilerini son derece memnun ettiğini ifade eden Kumbara Sanat Merkezi  tiyatro Topluluğu genel sanat yönetmeni Hamza Ölmez, ekip arkadaşları ile birlikte yaptıkları işten büyük keyif aldıklarının altını çizdi.Ölmez:” İlk olarak 4 yıl önce yine Aralık ayinda başlayan Meclis Kültür ve  Sanat Merkezi maceramız adeta denizler oldu, taşmaya devam ediyor. Ne şehir tiyatroları ne de özel tiyatrolar çocuklar için oyunlar oyunuyordu, o dönemde... İlk olarak Bizim ile MKSM'de başlayan (Özel tiyatro olarak) çocuk tiyatroları bugün bir geleneğe ve herşeyin ötesinde bir kültüre dönüştü. Ve bu miras umarım daha yıllarca taşınmaya devam edecek. 4 yıl önce dönemde bir oyun oynuyorduk. Sonra iki oyun, ardından her ay oyun derken ve en sonunda bu sezon Her PAZAR" oyun oynamaya başladık. Ve 6 haftadır 6 farklı oyun oynuyoruz. Bu Pazar  7. oyun ile yine sahnede olacağız. Her geçen gün seyircilerimizin ilgisi artmaya devam ediyor. Ve Umarım o 'Deniz'ler okyanus olup akmaya devam edecek...”dedi.
Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        Şaşmaz Gazetesi
Tiyatro Kumbara Ekibi Rekora Koşuyor haberi 22 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1650 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle