TİYATROLAR GÜNÜ’NE’ ÖZEL ETKİNLİKLER

27 Mart ‘Dünya Tiyatro Günü’ dünyanın çeşitli yerlerinde farklı etkinliklerle kutlanırken, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan HBB Şehir Tiyatrosu, ücretsiz oyunlarla sanatseverleri tiyatroyla buluşturacak.
TİYATROLAR GÜNÜ’NE’ ÖZEL ETKİNLİKLER
Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde Başkan Savaş’ın çabalarıyla kurulan, insanı insana insanla anlatma sanatı olarak kurulduğu günden bu yana sahnede harikalar yaratan HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatroseverlerin karşısına çıkmanın heyecanını yaşayacak.
2015-2016 sezonu boyunca Hatay’ın 15 ilçesinde miniklere sayısız eğitici, öğretici ve eğlenceli oyunları, yetişkinlere ise dünyanın en önemli eserlerini sahneleyen ve sanatı vatandaşlara sevdiren anlayış çerçevesinde 7’den 70’e her kesimin sevgilisi haline gelen HBB Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısı ile İskenderunlulara iki muhteşem oyunu ücretsiz olarak sahneleyecek.HBB Şehir Tiyatrosu, ilk olarak saat 13.00’te İskenderun M. Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda Atilla Yaprak’ın yazıp yönettiği  ‘Keloğlan’ adlı eğitici ve öğretici çocuk oyununu, ardından saat 19.30’da  ünlü Fransız yazar Moliere’nin en bilinen eserlerinden biri olan ‘Scapin’in Dolapları’nı yetişkinlerin beğenisine sunacak.İskenderunlulara büyük bir tiyatro keyfi yaşatacak olan HBB Şehir Tiyatrosu tarafından yapılan açıklamada, oyunların ücretsiz ve halka açık olduğunu vurgulandı.
TİYATROLAR GÜNÜ’NE’ ÖZEL ETKİNLİKLER haberi 25 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine  adına Hatay İskenderun muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1205 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle