TUBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ SERGİSİ

 TUBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Sergisine katılmaya hak kazanan İskenderun Tosçelik Fen Lisesinin, biyoloji ve coğrafya projesi ile bölge birincisi olduğu bildirildi.
TUBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ SERGİSİ
TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası araştırma projeleri sergisi 28 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Adana'da yapıldı.
     Adana ve çevresinden toplam 99 projenin yarıştığı sergide, Toçelik Fen Lisesi Biyoloji öğretmeni Gülkan Avcı rehberliğinde 11-B sınıfı öğrencileri Ayça Gökçe ve Sercan Deveci'nin hazırladığı ''Ölü Örtü ve Toprak Eklembacaklılarının Yükselti Farkına Göre Sayı ve Çeşitliliğinin İncelenmesi'' adlı projesi, ''biyoloji'' dalında birinci oldu.
     Gülkan Avcı rehberliğinde 9-B sınıfı öğrencileri İlbilge Şengel ve Büşra Yıldız'ın hazırladığı ''İskenderun Yöresinde Bor Katkılı Toprakların Serin İklim Tahıllarına Etkisinin Araştırılması'' adlı proje de birinci olarak, Mayıs ayında Ankara'da yapılacak olan Final Yarışması Sergisi'ne katılmaya hak kazandı.
     Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cankurtan yazılı açıklamasında, Türkiye birinciliği için yarışacak öğrencilerini tebrik ederek, ''İskenderun'dan böyle güzel projelerin çıkmasından dolayı mutluyum. Ülke gelişimine katkı sağlayacak bu tür projeleri her zaman destekleyeceğiz'' ifadelerini kullandı.