TURİZM SEKTÖRÜNDE KADIN İSTİHDAMINI GELİŞTİRME PROJESİ

 İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Avrupa Birliği projesi kapsamında, turizm sektöründe kadın istihdamının geliştirileceği bildirildi.
TURİZM SEKTÖRÜNDE KADIN İSTİHDAMINI GELİŞTİRME PROJESİ
 Turizm Sektöründe Kadın İstihdamını Geliştirme Projesi'ne (TUSKİP) katılan 50 kursiyere, mikro kredi ve İskenderun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından sağlanacak kredilerle ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.
     İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, toplantıdaki konuşmasında, ''Kadınlarımızı istihdama kazandırmak adına daha çok destek vermeliyiz. Çünkü onlar daha az iş hayatındalar. İskenderun'umuzun da turizm alanında belli bir konuma sahiptir ama bunun daha da geliştirilmesi gerekir. Yapılan bu projeleri az buluyorum. Kaynak var. Bunlardan azami ölçüde faydalanmalıyız'' dedi.
     İTSO Başkan Vekili Müfit Tennioğlu ise, ''Oda olarak, İskenderun'da bulunan gençlerin istihdamına yönelik bu ve bunun gibi projelere her zaman açığız ve destek olmaya hazırız. Bu proje ne kadar Avrupa Birliği finansmanlığında olursa olsun, giderlerin yüzde 10'unu odamız karşılamaktadır'' dedi.
     İTSO binasında gerçekleştirilen seminere, projeye dahil edilen kursiyerler katıldı.