''TÜRKİYE'YE BUGÜNE KADAR MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TEN BAŞKA KAHRAMAN GELMEDİ

HATAY'DA ''SANATÇI-ÖĞRENCİ BULUŞMASI'' -GAZETECİ-TELEVİZYONCU TALİPOĞLU:
''TÜRKİYE'YE BUGÜNE KADAR MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TEN BAŞKA KAHRAMAN GELMEDİ
Gazeteci-Televizyoncu Tayfun Talipoğlu, Türkiye'ye bugüne kadar Mustafa Kemal Atatürk'ten başka kahramanın gelmediğini söyledi.
     Talipoğlu, Kültür Merkezi'nde, Yüksel-Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü ve Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) katkılarıyla ''Sanatçı-Öğrenci Buluşması'' adı altında düzenlenen söyleşi ve panelde, kendisinin de bir televizyoncu olduğunu ancak televizyonlardaki dizilere, hikayelere pek aldırış edilmemesi gerektiğini belirtti.
     Yeni nesile gençlik olarak ikinci bir dilin şart olduğunu, lisan sorununu çözmek gerektiğini ifade eden Talipoğlu, şöyle konuştu:
     ''Hayata hazırlıklı olmalıyız, bizler mazeretlerle yetişmiş bir kuşağız. Artık dünya ile yarışır hale gelmeliyiz. Hepiniz okumak ve çalışmak zorundasınız. Çünkü bizim kuşak kayıp bir kuşak olarak karşınızda durmaktadır. Bizler iki kuşak birbirimize düştük. Sen sağcısın, sen solcusun diye. Bu hataya düşmeyin. Türkiye?ye bugüne kadar Mustafa Kemal Atatürk'ten başka kahramanın gelmedi. Yeni gençlik olarak Atatürk, çağına en iyi ayak uyduran liderdi. Sizler Mustafa Kemal'i tapulaştırmayın, böyle yaparsanız yok edersiniz. Sizler Mustafa Kemal'i yüreğinizde hissedin.''
     Talipoğlu, bilgisayarın başından kalkmayan yeni anti sosyal bir gençliğin yetiştiğine dikkati çekerek, ''İnternet bağımlılığından vazgeçin. İnterneti sadece ihtiyacınız için kullanın. Böyle yapmazsanız yaratıktan başka bir şey olmazsınız. Türkiye her şeyi sulandırıldı, hepinizin birer ideali olsun ve hiç bir şeyden korkmayın. Evet, üniversite bir kültürdür ancak onun üstünü inşa edecek olan sizsiniz'' diye konuştu.
     Şair Mehmet Altun da, asıl mesleğinin arkeolog olduğunu belirterek, ''Şairlikte bir sanat dalıdır. Eğer edebiyattan söz ediyor isek sanattan bahsediyoruz demek. Sanattan bahsediyorsak şiirden bahsediyoruz demektir'' dedi.
     Etkinliğe HAGİAD Başkanı Aykut Özbuğday, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı.