TYS Hatay Temsilcisi Karasu Vanda bir kütüphane kuracağız

 -TYS Hatay Temsilcisi ve Antakya-Aalen Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Karasu: ''Van'daki bir okula tam donanımlı modern bir kütüphane kuracağız''
TYS Hatay Temsilcisi Karasu Vanda bir kütüphane kuracağız
 Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Hatay Temsilcisi ve Antakya-Aalen Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, Van depreminde hasar gören bir okula tam donanımlı modern bir kütüphane kuracaklarını söyledi.
     Karasu, Saklı Ev'de düzenlediği basın toplantısında, son 10 yıldır yerel ve ulusal anlamda birçok kültür ve sanat çalışmaları düzenlediklerini ve bunların artarak devam edeceğini ifade etti.
     Son bir aydır devam eden ''Cumartesi Buluşmaları'' kapsamında 4 önemli konuğu ağırladıklarını belirten Karasu, bu hafta etkinlik kapsamında Vanlı bir fotoğraf sanatçısı İskan Kazak'ı misafir edeceklerin kaydetti.

     Fotoğraf sanatçısı Kazak'ın kenti ziyareti kapsamında bir fotoğraf sergisi de düzenleyeceğini belirten Karasu, sanatçının bu sergiyi depremzedelere ithaf edeceğini, kendisinin de ailesinin depremde zarar gördüğünü ifade etti.
     Karasu, Van depreminde zarar gören vatandaşlara maddi anlamda katkı sağlamadıklarını, fakat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle irtibata geçtiklerini, onların belirleyeceği bir okula, istedikleri zaman, tam donanımlı modern bir kütüphane kuracaklarını söyledi.
     Türkiye genelinde 800 üzerinde TYS üyesi bulunduğunu altını çizen Karasu, ''Bütün üyelerimiz bu projeye katkı sağlamaya hazır. Şuan elimizde 2 binin üzerinde kitap bulunuyor. Kurulacak kütüphaneye en az 10 bin kitap götürmeyi hedefliyoruz'' dedi.