Uluslararası Orontes Çağdaş Sanat Festivali

Uluslararası Orontes Çağdaş Sanat Festivali Yayladağı ve Kırıkhan'da yapılan etkinliklerle sona erdi. Hatay Büyük Şehir Belediyesi, Defne Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Arsuz Belediyesinin katkılarıyla; Ansam Kültür derneği tarafından hazırlanan Uluslararası Orontes Çağdaş Sanat Festivali ve Çalıştayı açtığı iki sergiyle sona erdi.
Uluslararası Orontes Çağdaş Sanat Festivali
Yayladağı belediyesinin katkılarıyla 13 mayıs cuma günü saat 10.00'da Belediye binasının çok amaçlı salonunda yapılan sergiye katılan sanatçılar; Ahmet Bostancı - Mozaik, Turgut Canlı - Ebru, Tezhip, hat, Canseven Bahçeci - Resim, Mehmet Yolcu - Resim ve Hüseyin Bilgin - Ahşap yakma resim teknikle yaptıkları eserleri ile Yayladağı'nda sanat rüzgarları estirdiler.. Yayladağı Belediye başkan yardımcısı Sayın Metin Bilgili'nin yaptığı açılışa şehrin sanat severleri ve kütüphane ziyaretçileri katıldı. Bilgili'nin yaptığı açılış konuşmasında ''festival kapsamında böyle bir etkinliğinin olması bizi mutlu etti. Umarım önümüzdeki festivallerde daha çok yer alırız'' dedi. Ziyaretçilerin eserleri izleyerek ve fotograf çektirerek açılış son buldu.
Festivalin son sergisi de Kırıkhan Naim Atakaş Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sergiye Okul Müdürü Sayın Mutlu Anlar ve okul öğretmenleri katıldı.