ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ''YAŞAMAK GÜZEL ŞEY''İ SAHNELEDİ

Muzaffer İzgü'nün ''Yaşamak Güzel Şey'' adlı oyunu Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) Tiyatro Topluluğu'nca sahnelendi.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ''YAŞAMAK GÜZEL ŞEY''İ SAHNELEDİ
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı'nda sahnelenen oyun öncesi yaptığı konuşmada, üniversitenin kuruluşunun 18'inci yılında Hatay'a, bölgesine ve ülkeye önemli düzeyde katkı sağladığını kaydetti.
     Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sağlık hizmetlerini sürdürdüklerini ifade eden Güder, ''Öğrencilerin Türk yüksek öğretiminin prensipleri, milli eğitimin temel ilkelerine bağlı bir şekilde yetiştirilmesi, akıl ruh ve beden sağlığı içerisinde yüksek öğrenim alarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal dönüşümüne katkıda bulunacak gençler haline gelmesi için yürüttüğümüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.
     Konuşmanın ardından İMYO Tiyatro Topluluğu oyuncularının rol aldığı, iki perdelik, ''Yaşamak Güzel Şey'' adlı oyun sahnelendi.
     Sanat yönetmenliğini İMYO Türk Dili Öğretim görevlisi Metin Güler, yönetmenliğini Turgut Tunç ve Eser Çayan Yener ile teknik yönetmenliğini Kenan Dik'in üstlendiği ''Yaşamak Güzel Şey'' adlı oyunda, Turgut Tunç, Eser Çayan Yener, Kenan Dik, Soner Ansal, Yusuf Anıl Güven, Deniz Aydın, Meltem Aslan ve Uğur Çarkçı görev aldı.
     Muzaffer İzgü'nün yazdığı eser, bir gece bekçisinin bütün maddi zorluklarına rağmen bir uyuşturucu tacirinin rüşvetini hayatı pahasına da olsa kabul etmemesini konu alıyor.
     Belen Emniyet Amirliği ile Dörtyol Emniyet Müdürlüğünün de desteklediği oyunun sahnelenmesi ardından, Rektör Prof. Dr. Güder, yönetmen ve oyunculara plaket ve teşekkür belgesi verdi.