VALİ LEKESİZ HATAY GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ İÇİN İSTANBULDA

Hatay ValiSİ M. Celalettin Lekesiz, ''İstanbul'da Hatay Günleri'' organizasyonuna katılmak için istanbul'a gittiği bildirildi.
VALİ LEKESİZ HATAY GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ İÇİN İSTANBULDA
 Lekesiz'in, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre İstanbul'da yapılacak ''Hatay günleri'' organizasyonuna ev sahipliği yapmak üzere istanbul'a gittiği açıklandı.
     Açıklamada şunlara yer verildi:
     ''Kentin, yurt içinde olduğu gibi uluslararası alanda da tanınmasını sağlamak amacıyla, 07-10 Nisan 2011 tarihinde, Feshane?de düzenlenecek olan 'İstanbul?da Hatay Günleri' organizasyonunda, Hatay'ın kültürel, tarihsel, yöresel değerleri ve ürünleri sergilenerek, sahip olduğu tarih, kültür ve turizm potansiyeli ulusal ve uluslararası alanda tanıtılacaktır. Kentin, lezzeti ile dillere destan zengin mutfak kültürü ve damak tadı geniş kitlelere
duyurulacak, bir yandan ülke ekonomisine diğer yandan Hatay sanayisi ve turizmine artı değer kazandırılacaktır.''
     Etkinlikler kapsamında, çeşitli sempozyum ve söyleşilerin yanı sıra, sevgi, barış ve hoşgörünün simgesi haline gelen Antakya Medeniyetler Korosu'nun konserinin de yer alacağı organizasyona Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın da katılacağı belirtildi.