YAYLADAĞINDA TEK NEFESTE YAYLADAĞ KİTABI ÇIKTI

Anadolu Ajansı (A.A) Yayladağı Yurt Muhabiri ve Ekspres Gazetesi imtiyaz Sahibi Erdal Türkoğlu, ''Tek Nefeste Yayladağı'' kitabı ile ilçeye karşı sorumluluğunu yerine getirmenin sevincini yaşadığını belirtti.
YAYLADAĞINDA TEK NEFESTE YAYLADAĞ KİTABI ÇIKTI
 Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kitabın 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu ve köy isimlerinin anlamlarından tarihi geçmişlerine, köyde yetişen ünlü bürokratlardan, tarihi yerlerine kadar birçok bilgiye ulaşılabileceğini ifade etti.
     Amacının ilçenin ve köylerinin bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmak olduğunu belirten Türkoğlu, ilçeyi tanıtmak, geliştirmek ve geleceğine katkı sağlamak için bu kitabı hazırladığını söyledi.
     Türkoğlu, kitabın kamu kuruluşlarına, kütüphanelere ve okullara ücretsiz dağıtılacağını aktararak 7-10 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul?da gerçekleştirilecek ''Hatay Günleri''ne de katılarak kitabı ücretsiz dağıtacağını belirtti.
     Kitabın Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat?ın desteği ile meydana geldiğini ifade eden Türkoğlu, kitabın hazırlanması sırasında, kendisine katkı sağlayan muhtarlara ve köylülere de teşekkür etti.