YAZAR ONGUN SORGULAYARAK DÜŞÜNEN KAFAYA İHTİYAÇ VAR

Gençlik kitapları yazarı kişiliğin sağlam temeller üzerine oturması için sorgulayarak düşünen bir kafaya sahip olmak gerektiğini ifade etti.
YAZAR ONGUN SORGULAYARAK DÜŞÜNEN KAFAYA İHTİYAÇ VAR
  Ongun, Hatay Genç İş adamları Derneği (HAGİAD)ve Taha Barutçu kitap evinin Meclis Kültür Merkezi'nde organize ettiği söyleşisinde, bir insanın kişiliğinin oluşması için üç önemli özelliğe sahip olması gerektiğini bunların ise sorgulayarak düşünen bir kafaya sahip olmak, etik değerler, sanat ve sporun hayatta yer edinmesi olarak açıkladı.
     Düşünen insanı özgür bir birey olarak gören Ongun, her koşulda soru sormak gerektiğini, soru sormanın düşünmeye sevk edeceğini ifade etti.
 
 
     Ongun, insanın gerçek kişiliğini bulması, kendini tanımasına sebep olacağına, kendini tanıyan insanın da hayatta hata yapma riskini en aza indireceğini, hayattan ne beklediğini bilen insanların da hayattan zevk alabileceğini savundu.
     Sorgulayarak düşünen kafaya sahip olan kişinin, kendi hayatının farkına varacağını vurgulayan Ongun, hayatın farkına varan bir insanın da başkasının güdümünde yaşamayı kabul etmeyeceğini belirtti.
     Ongun son olarak gelişmişlik zenginlik demek olmadığını, gerçek gelişmişliğe doğru sözlü, kural ve yasalara saygılı, diğer vatandaşlara saygılı olmak, çalışkan, dakik olmak, sanatın ve sporun günlük hayatta yer edinmesi ile ulaşılacağını ifade etti.
     HAGİAD Başkanı Aykut Özbuğday ise daha çok okuyan bir nesile ihtiyaç olduğunu, Türkiye'de yılda bir kişiye bir kitabın düşmediği hazin bir tablonun var olduğunu kaydetti.
 

     Özbuğday, ne yazık ki kütüphaneye hiç gitmeyen yüzde 40'lık bir kesimin olduğunu,daha bilgili daha mutlu bir insan olmak için daha fazla kitap okunmasının kaçınılmaz bir durum olduğunu ifade etti.
     Etkinlikte yazar Ongun okuyucularının soruları cevapladıktan sonra kitaplarını imzaladı.