Yazar YUSUF GÜR Evinde Ziyaret Edildi.‏

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">Edebiyat&ccedil;ılar Derneği Hatay Temsilciliği olarak &nbsp;Serg&uuml;zeşt Kitap Evi&rsquo;nde Kırıkhan, Karaali, Defne, Antakya&rsquo;da yaşayan bir grup sanat&ccedil;ı ve edebiyat&ccedil;ı bir araya gelerek almış oldukları kararla&nbsp;</span><strong>&ldquo;Her Ay 1 Edebiyat&ccedil;ı&rdquo;</strong><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:times new roman,serif; font-size:12pt">&nbsp;evinde ziyaret edilecek.</span>
Yazar YUSUF GÜR Evinde Ziyaret Edildi.‏

Amaç; sanatçı ve edebiyatçılarımızı daha doğrusu sahip olduğumuz değerleri varlıklarında hatırlamak, değerini bilmek, hal hatırını sormak, bilgi-tecrübelerini sohbetleriyle dinlemek, sevgi ve saygıyı paylaşmak. İlk olarak yazar Yusuf Gür 1 Şubat 2016 pazartesi günü Betonsan’da yaşadığı evinde ziyaret edildi.Ziyarette; Edebiyatçılar Derneği Hatay Temsilcisi Nebih Nafile, Hatay Folklor Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Nayman, emekli eğitimci araştırmacı-yazar Duran Yaşar, öykü yazarı Dr.Muhsin Boz, emekli eğitimci şair Mahmut Çetin Zorba ve idarecilikten emekli şair Ahmet Özsoy, ressam-kaligraf Atıf Soğuksu, genç eğitimciler Sabahattin HizmetçiCihan Deli ve Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Merih Nafile vardı.Gür’ün eşi Zahide Hanımefendi hazırladığı pasta-börekleri çay ile sunmanın mutluluğunu duygulu sözlerle misafirlere ikram ederken Nebih Nafile’nin bağlaması ile çalıp söylediği türküler duygu yoğunluğunu arttırdı.1933 Yoncakaya(Cindarlı) Köyü doğumlu, Köy Enstitüsü ve Eğitim Enstitüsü çıkışlı, emekli 83 yaşındaki Hataylı yazar Yusuf Gür; “Sevgili Nebih, 1959 yılında çektiğim kura ile Afyon/Dinar’da öğretmenlik yaptığım yıllara götürdün beni. O zamanlarda bir konserde bayan sanatçıdan dinlemiştim “Cevizin Yaprağı” adlı türküyü.  Duygulandım. Bebi ziyaret etmenize ben ve eşim çok mutlu olduk. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” Dedi. Yazarlar, kitaplarını hediye ederek vedalaştılar. Hatıra fotoğrafları Merih Nafile’nin objektifinden çektirip, güzel anılarla ayrıldılar.

Yazar YUSUF GÜR Evinde Ziyaret Edildi.‏ haberi 02 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2565 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle