ZEYNEP VE NAİM GÜLBOL ÇİFTİN'den PYOGRAVURE SANATI?

Çok eskilere dayanan Pyogravure (Yakma resim) sanatı görenleri hayrete düşürecek kadar güzel ve yapılmasıda bir o kadar zevkli bir sanat dalı.  Zeynep ve Naim çifiti  Antakya Armutlu Mahallesin'de kendi çabalarıyla bu sanatı devam ettiriyor.
ZEYNEP VE NAİM GÜLBOL ÇİFTİN'den PYOGRAVURE SANATI?
  Pyogravure(yakma resim) tekniği,ahşap ve diğer elverişli yüzeylerin kızgın metal kalemle yakılarak çeşitli motiflerle bezenmesi işleminde kullanılan bir dekoratif sanat tekniği olarak tanınmış, ancak zaman içinde resim sanatında da kullanılmaya başlanmış; Klasik siyah-beyaz resim tekniği tarzında gelişmiş ve çağdaş bir resim tekniği haline gelmiş.     Yakma resim sanatı 25 'in üzerinde ülkede bilinen ve kullanılan bir sanat dalı.  Naim bey bu sanat dalına  büyük bir titizlikle eğilmiş yıllarca ,Naim Gülbol ilk sergisini 1988 de Suudi Arabistan da açmış. 1991 yılında resim sanatıyla ilgilenen ve Naim bey' den kurs almaya başlayan Zeynep hanımla tanışmış .1994 yılında evlenmişler o günden bu yana çift eser yapmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında sayısız sergi açmışlar.     Fotoğraflarla Hatay ekibi Talip Köleoğlu önderliğinde çifti ziyaret etti. Çalışmaları büyük hayranlıkla izleyen Talip bey Gülbol çiftin'den sanat hakkında bilgiler alıp fotoğraflar çekti .


     Çift Eylülde yapılacak olan Hatay izmir günlerinde bir sergi açıcaklarını kaydettiler. Emeğinize, yüreğinize sağlık güzel insanlar.