18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA HAFTASI

AK Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, Çanakkale Zaferi'nin tarihin akışını değiştirdiğini kaydetti
18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA HAFTASI
  Karasayar, yazılı açıklamasında, Birinci Dünya Savaşının en kritik döneminde yaşanan Çanakkale Savaşı'nın, siyasal ve askeri sonuçlarıyla Türk ulusunun yazgısını ve tarihin akışını değiştirdiğini ifade etti.
     Çanakkale Zaferi'nin bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen yüksek bir ruh ve ahlakla nasıl canı pahasına vatan topraklarını düşman işgalinden koruduğunu göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde özel yere sahip olduğunu belirten Karasayar, şöyle devam etti:
     ''Dünya Çanakkale'de Türk insanının kahramanlığına, cesaretine, onurlu direnişine tanıklık etmiştir. Uğrunda milyonlarca şehitler verdiğimiz bu cennet vatan atalarımızın bize en büyük armağanı ve emanetidir. Bu güzel cennet vatanını iç ve dış tehditlere karşı korumak, güzelleştirmek, imar etmek ve teslim aldığımız çizgiden daha ileriye götürmek, en öncelikli görevimizdir. Şanlı Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.''