ADALET BAKANI ERGİN:MİLLETİN ANAYASASI GETİRİLİYOR

ADALET BAKANI ERGİN: ''ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ PAKETİ İLE DARBE ANAYASASINA KARŞI MİLLETİN ANAYASASI GETİRİLİYOR''
ADALET BAKANI ERGİN:MİLLETİN ANAYASASI GETİRİLİYOR
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Anayasa değişikliği paketi ile darbe Anayasasına karşı milletin Anayasası getiriliyor'' dedi.
     Ergin, Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Yeditepe beldesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliği paketi ile birçok düzenleme yapıldığını belirterek, halk oylamasında paketteki maddelerin göz önünde bulundurularak oy verilmesini istedi.
     Pakette yer alan düzenlemelerin gelişmiş ülkelerde uygulanan sistemler gibi olduğunu ifade eden Ergin, şöyle konuştu:
     ''Şu an Türkiye'de uygulananın dünyada bir örneği yok. Türkiye'de kapalı devre kast sistemi var. Anayasa değişikliği paketi ile darbe Anayasasına karşı milletin Anayasası getiriliyor. Artık bu memlekette milletin iradesinin üzerinde darbe olmasın, darbeler yapılmasın diye maddeler var. Üstünlerin hukuku değil, hukuk üstünlüğüyle ilgili düzenlemeler var. Yargının bağımsızlığının yanı sıra tarafsız olmasıyla ilgili maddeler yer alıyor. Anayasa değişiklik paketi ile milletin elini kolunu güçlendiriyor, temel hak ve özgürlükleri genişletiyoruz.''
     Anayasa değişiklik paketine AK Parti dışında çok sayıda parti mensuplarının, sivil toplum örgütlerinin destek verdiğini vurgulayan Ergin, referandumdan herhangi bir partinin istifade etmeyeceğini, bu değişikliğin AK Parti'nin paketi olmadığını kaydetti.
     Ergin, ''AK Parti bu millet isterse var. Beğenmezse önümüzdeki seçimde AK Parti'yi gönderir. Değişiklik paketi ile gücü, egemenliği AK Parti'ye değil, millete istiyoruz'' dedi.
     Ergin, daha sonra, Kışlak beldesini ziyaret ederek, vatandaşlardan ''evet'' oyu kullanmalarını istedi.
     Bakan Ergin ayrıca, Yayladağı ilçesine bağlı Karaköse beldesini ziyaret ederek, MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katılan belediye başkanı İsmail Ergüt'e kararı ve referandumdaki tercihinden dolayı teşekkür edip, parti rozeti taktı.