ADALET BAKANI ERGİN:REFERANDUMDAN EVET DE ÇIKSA HAYIR DA ÇIKSA 73 MİLYON KARDEŞTİR

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yarın yapılacak referandumda 26 maddelik Anayasa değişiklik paketinin oylanacağını belirterek, ''Referandumdan ''evet'' de çıksa ''hayır'' da çıksa 73 milyon kardeştir'' dedi.
ADALET BAKANI ERGİN:REFERANDUMDAN EVET DE ÇIKSA HAYIR DA ÇIKSA 73 MİLYON KARDEŞTİR
Ergin, Memur-Sen Dörtyol Şubesi tarafından Alparslan Türkeş Parkı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak, vatandaşların bayramını kutladı.
     Bazı siyasi partilerin pakete kendi pencerelerinden baktığını ifade eden Ergin, referandumda partilere oy verilmeyeceğini söyledi.
     Referandumda yer alan maddeleri tek tek vatandaşlara anlatan Ergin, şöyle devam etti:
     ''Anayasa değişiklik paketiyle bireysel hak ve özgürlükler genişleyecek. Memurlara, emeklilere bir takım haklar getirilecek. Bu bir siyasi parti seçimi değil. Ülkenin geleceğiyle ilgili karar vereceğimiz bir seçim olacak. Referandumda 'evet'' de çıksa 'hayır' da çıksa 73 milyon bir kardeştir. Bu dünyanın sonu değildir, sadece bir demokrasi örneğidir. O nedenle vatandaşlarımız hür iradeleriyle sandığa gidip oy kullanacaklar.''
     Bu arada Ergin, konuşmasına başlamadan önce park içerisinde vatandaşlar arasında bulunan MHP'li Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'i de yanına çağırarak protokolde yer alıp, yanına oturmasını sağladı.
     Toplantıya, AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk ve AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal ile partililer ve vatandaşlar katıldı.