ADALET BAKANI ERGİN:VATANDAŞLARIMIZ ANAYASA DEĞİŞİKLİK PAKETİNİN İÇERİSİNDE YER ALAN MADDELERE BAKIP OY KULLANMALI

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, pazar günü yapılacak halk oylamasında, 26 maddeden oluşan bir paketin oylanacağını belirterek, ''Vatandaşlarımız, anayasa değişiklik paketinin içerisinde yer alan maddelere bakıp oy kullanmalı'' dedi.
ADALET BAKANI ERGİN:VATANDAŞLARIMIZ ANAYASA DEĞİŞİKLİK PAKETİNİN İÇERİSİNDE YER ALAN MADDELERE BAKIP OY KULLANMALI
Bakan Ergin, Sağlık-Sen Hatay Şubesi tarafından Ottoman Palace Otel'de düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, pakette yer alan maddelerin yeterince konuşulmadığını söyledi.
     Siyasi partilerin, anayasa değişiklik paketine kendi pencerelerinden baktığını ifade eden Ergin, referandumda partilere oy verilmeyeceğini kaydetti.
     Anayasa değişiklik paketinin gündeme gelmesinden bu yana çeşitli polemiklerin yaşandığını vurgulayan Ergin, şöyle devam etti:
     ''Bugüne kadar paketin içerisinde olanlar hiç gündeme getirilmeden, tartışılmadan sadece yanında ya da karşısında olanların aralarında cereyan eden polemikten öteye geçmeyen bir diyalog yaşandı. Vatandaşlarımız, anayasa değişiklik paketinin içerisinde yer alan maddelere bakıp oy kullanmalı. Türkiye'de anayasa değişikliği ihtiyacı yıllardan beri bütün siyasi partilerimizce, tüm sivil toplum örgütlerimizce defalarca dile getirildi ancak bunun hayata geçirilmesi için adım atıldığında herkes kendi penceresinden pozisyon aldı. Pakette yer alan değişiklikler tamamen sivil toplum örgütlerimizin, çalışanlarımızın, bir kısım siyasi partilerimizin taleplerini de içinde barındıran ve gerçekten ortak akıl ürünü bir çalışmayla ortaya çıktı. Pazar günü önümüze gelecek olan paket, tamamen katılımcı bir süreçte ortaya çıktı.''
     Ergin, çalışanların haklarını koruma noktasında Memur-Sen'in göstermiş olduğu yapıcı dirayeti, eleştiriyi ve katkılarını önemsediklerini ve kendilerine teşekkür ettiklerini kaydetti.
    
     -''(EVET) OYU KULLANACAĞIZ''-
    
     Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar da özelde üyelerinin genelde 73 milyonun geleceğini dert edinen bir anlayışla sendikacılık yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
     Ülkenin zenginleşmesi, büyümesi ve gelişmesi için mücadele ettiklerini dile getiren Kaçar, ''Kamu çalışanları olarak hak ettiğimiz payı almak için bu ülkenin demokratikleşmesi gerekiyor. Kamu çalışanları açısından son derece önemli ve tarihi bir süreç yaşıyoruz. Memur-Sen ailesi olarak bizlere toplu sözleşme hakkını veren yapacağımız her görüşmenin ötesinde, attığımız her imzayı bağlayıcı hale getirecek bu anayasa paketini son derece önemsiyoruz'' diye konuştu.
     Kaçar, ''devletle millet arasında örülen duvarın'' yıkılması adına 12 Eylül Pazar günü yapılacak referandumda ''evet'' oyu kullanacaklarını söyledi.