AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ KAHYA:GEÇMİŞTEN DERS ALARAK VİZYONUMUZU ÇİZMELİYİZ

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulhadi Kahya, geçmişi bilmeden geleceği inşa edemeyeceklerini belirterek, ''Geçmişten ders alarak vizyonumuzu çizmeliyiz'' dedi
AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ KAHYA:GEÇMİŞTEN DERS ALARAK VİZYONUMUZU ÇİZMELİYİZ
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulhadi Kahya, geçmişi bilmeden geleceği inşa edemeyeceklerini belirterek, ''Geçmişten ders alarak vizyonumuzu çizmeliyiz'' dedi.
     Kahya, Hatay Birleşik Sanayici İşadamları Derneği (BİRSİAD) tarafından Ottoman Palace Otel'de düzenlenen etkinlikte, yaptığı konuşmada, 12 Eylülde yapılacak referandumun Türkiye için dönüm noktası olduğunu söyledi.
     Halk oylamasında önyargı ve siyasi anlayışla hareket edilmemesi gerektiğine dikkati çeken Kahya, şöyle konuştu:
     ''Geçmişi bilmeden geleceği inşa edemeyiz. Geçmişten ders alarak vizyonumuzu çizmeliyiz. Çocuklarımızı, torunlarımızı, yarınlarımızı güvence altına almalıyız ve onlara daha güzel bir gelecek hazırlamalıyız. Türkiye, şu anda ekonomide dünyanın 17. büyük ülkesi. İktidarımız bunu gelecek yıllarda 10. sıraya daha sonra ilk 5'e girmesi için çaba gösteriyor. İşte bunun için de 12 Eylülde ülkemiz önemli bir sınavdan geçecek. Ümit ediyorum ki, milletimiz kendi geleceğini kendisi belirleyecektir.''
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da Türkiye'de son dönemlere olumlu gelişmelerin yaşandığını ifade etti.
     Savaş, ülkemizin Avrupa'da ve dünyada hak ettiği yere geldiğini belirterek, ''Özellikle işadamlarımız tüm dünyada önemli başarılı imza atarak, Türkiye'nin söz sahibi olmasını sağladılar. Aynı şekilde biz de Antakya'nın gelişimi için çaba gösteriyoruz'' diye konuştu.
     Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin de ekonomik adımların artması için işadamları önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti.
     BİRSİAD Başkanı Ali İşgören ise ülkenin siyasi, ekonomik ve yaşam standartları olarak daha iyiye gitmesi için yapılan anayasa değişikliğini yeterli görmediklerini, ancak bu değişikliği daha iyi bir anayasa için bir basamak olarak gördüklerini belirtti.
     Bunun için 12 Eylülde referandumunda oylarının ''evet'' olacağını dile getiren İşgören, ''Biz referandumu siyasi değil, partiler üstü bir mesele olarak görüyoruz. Ancak, meydanlardaki anayasa değişikliğinin içeriği dışındaki yakışıksız konuşmalarında üzüntüyle karşılıyoruz. Bu halkı kutuplaştırmaya kimsenin ama hiç kimsenin hakkı yoktur'' dedi.