AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK:MİLLETİMİZ EVET DEDİ

TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk, vatandaşların özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye ''evet'' dediğini belirtti.
AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK:MİLLETİMİZ EVET DEDİ
Öztürk, yazılı açıklamasında, referandum süresince adından sıkça bahsedilen Dörtyol ilçesinde vatandaşların yüzde 54,2 oyla ''evet'' oyu kullandığını ve Türkiye genelinde alınan başarının anlamlı olduğunu kaydetti.
     12 Eylül 2010'un Türk demokrasinin en temel adımlarından birisi olarak tarihteki yerini aldığını belirten Öztürk, şöyle devam etti:
     ''Halk oylamasında 'evet', oyu verenler de 'hayır' oyu verenler de kazanmıştır. Kaybeden ise millet iradesini vesayet altına almak isteyen darbeci zihniyet olmuştur.
     Milletimiz göstermiştir ki güzel güçlü ve büyük Türkiye'mizde milletimizin özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye 'evet' demiştir. Referandumun başından bu yene desteklerini esirgemeyen bütün partilerin mensuplarına, sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, ülkücülere, 12 Eylül mağdurlarına, demokrasiye inanmış sosyal demokratlara teşekkür ediyorum.''