AK PARTİ İL BAŞKANI YEŞİLDAL:MİLLETİMİZ SAĞDUYU ÖRNEĞİ GÖSTEREREK İRADESİNİ ORTAYA KOYDU

AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, halk oylamasının ardından ülke için önemli olan Anayasa değişiklik paketinin yürürlüğe girdiğini belirterek, ''Milletimiz sağduyu örneği göstererek iradesi ortaya koydu'' dedi.
AK PARTİ İL BAŞKANI YEŞİLDAL:MİLLETİMİZ SAĞDUYU ÖRNEĞİ GÖSTEREREK İRADESİNİ ORTAYA KOYDU
Yeşildal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halk oylamasıyla partilerin oylanmadığını, bu nedenle seçimin AK Parti'nin değil, milletin zaferi olduğunu söyledi.
     Yapılan kara propagandalara, ucuz siyasete ve ülke genelindeki provokasyonlara rağmen milletin iradesinin sandığa yansıdığını ifade eden Yeşildal, şöyle devam etti:
     ''Anayasa değişiklik paketiyle, millet iradesini baskı altına alan, tepeden bakan 1982 Anayasası ortadan kalktı. Aydınlanma sürecine destek olan herkese teşekkür ediyorum. Milletimiz sağduyu örneği göstererek iradesini ortaya koydu. Sandıktan çıkan sonuca herkes saygı göstermeli.''
     Hatay'da hayır oylarının daha fazla çıkmasını saygıyla karşıladıklarını vurgulayan Yeşildal, Türkiye genelindeki büyük resme bakmak gerektiğini kaydetti.
     Yeşildal, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun oy kullanmamasını da ''kendi yapamadıklarını, vatandaştan isteyen bir zihniyet'' olarak yorumladı.
     CHP İl Başkanı Yusuf Dağlı da halk oylamasında AK Parti'nin Hatay'da sandığa gömüldüğünü iddia etti.
     AK Parti'nin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in kentte yaptığı tüm seçim çalışmalarına rağmen istediği sonucu alamadığını savunan Dağlı, kentteki vatandaşların ''hayır'' oyu kullanarak doğru bir karar verdiğini kaydetti.
     Vatandaşlara ''evet'' oyu kullanması halinde bir takım vaatlerde bulunulduğunu iddia eden Dağlı, ''Ancak vatandaşlarımız, bu vaatlere kanmadı. Hatay'da AK Parti sandığa gömüldü. Hatay referandumda büyük bir başarı gösterdi'' diye konuştu.
     Türkiye genelinden yüzde 58 ''evet'' oyu çıkmasını beklemediklerini de belirten Dağlı, ülkeyi bu sürecin ardından karanlık bir dönemin beklediğini kaydetti.
     Dağlı, ülke geleceği için acilen erken seçim yapılması gerektiğini savundu.