AK Parti ile MHP Kozlarını NTV Ekranlarında Paylaştı!

Öztürk: güvenliği sağlamak ülkücülere kalmadı, ülkenin polisi, askeri var

Yılmaz: bu olaylar açılım politikalarının sonrası yaşanıyor ve bardağın taştığı bir ortamdayız.

AK Parti ile MHP Kozlarını NTV Ekranlarında Paylaştı!

Dörtyol’da polis aracına düzenlenen silahlı saldırıda, 4 polisin hayatının kaybetmesinden sonra, sokakları yangın yerine dönene ilçenin genelinde gerginlikler sürüyor. Durumu değerlendirmek üzere dün NTV’nin bölgende yaptığı canlı yayın konuğu olan AK Parti Hatay Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Öztürk ile MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz, yaşanan olaylar sebebiyle birbirlerinin partilerinin politikalarını eleştirdiler.

Yaşanan saldırı sonrası teröristlerin kaçmasını, vatandaşın emniyet teşkilatını boş yere oyalamasına bağlayan AK Parti Hatay Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Öztürk, “Vatandaş galeyana gelmeseydi, güvenlik güçlerimiz şuanda 5 teröristi yakalamıştı. Dışarıda belli olan bir grup, gençlerimizi kullanıyor. Vatandaşlar yanlış bilgilendirilerek emniyet teşkilatının önünde toplanıyor, tutukluları istiyor, linç girişimi yapıyor, insanlarımızın evleri işyerleri yandı, bu tavır hangi demokrasiyle bağdaşıyor. Vatandaşlarımız kimsenin provokasyonuna gelmemeli. Devletin güvenliğini sağlamak ülkücülere kalmadı. Bu devletin askeri polisi güvenlik güçleri var. Türk’üyle, Kürt’üyle, Ülkücüsüyle, sağcısıyla, solcusuyla sağduyu içerisinde olmalı provokasyona gelmemeliyiz. Dörtyol’da düşmana ilk kurşunun atıldığı gün, orada Türklerin yanı sıra, Kürt kökenli vatandaşlarımız da vardı; orada her kesimden insan vardı, bunu unutmayalım. Güzel Dörtyol’umuzun geleceğini aydınlık yapalım, provokasyona gelmeyelim. Bu olaylardan siyasi rant sağlayanlara fırsat vermeyelim” dedi.

MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz ise, Öztürk’ün konuşmalarının bir kısmının anlamsız bulduğunu kaydetti. Olayların gerilmesini ülkücülere bağlayanları kınadığını söyleyen Yılmaz, “Dörtyol, 26 şehit vermiş bir ilçe ve daha geçtiğimiz gün bir şehit daha vermiştir. Tüm bu olayların ardından birden böyle bir olay insanları açısından bardağın taştığı an olmuştur ve insanlar haklı olarak tepki göstermektedir. Evlere ve işyerlerine yapılan saldırıları tasvip etmiyorum ama halkın galeyana gelmesi vatanseverliktir, Halkın tepkisini göstermesini galeyan olarak algılamamak lazım. Yaşanan olayların faturasını kimse ülkücülere kesemez. Diken üstünde hassas bir süreçten geçen Dörtyol, vatanını askerini, polisini seven insanlarla dolu, burası düşmana ilk kurşunun sıkıldığı yer. Dörtyol’daki doğulu vatandaşların büyük bölümü, PKK’ya destek vermeyen vatanına milletine bağlı insanlardır. Fakat yaşanan bu olayların asıl sorumlusu AK Parti hükümetinin uyguladığı açılım politikasıdır. Bu açılım politikası milleti daha fazla böldü. Yine de tüm bu yaşananlara rağmen milletimizin sağduyulu olmasını istiyoruz” diye konuştu.