AK PARTİ KIRIKHAN İLÇE BAŞKANI METO KIRIKHAN-REYHANLI YOLU DUBLE OLACAK

AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı Ali Meto, transit taşımacılıkta önemli bir yere sahip olan Kırıkhan-Reyhanlı yolunun ''duble yol'' olacağını söyledi.
AK PARTİ KIRIKHAN İLÇE BAŞKANI METO KIRIKHAN-REYHANLI YOLU DUBLE OLACAK
  Meto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımı devam eden Kırıkhan-Hassa duble yolunun, yanı sıra Kırıkhan-Reyhanlı duble yolunun yapımıyla uluslararası taşımacılıkta ilçenin öneminin artacağını söyledi.
     Kırıkhan'a ulaşan çevre yollarının da genişletildiğini ifade eden Meto, şöyle devam etti:
     ''Transit taşımacılıkta önemli bir yere sahip olan Kırıkhan-Reyhanlı arası duble yol olacak. Böylece, uluslararası taşımacılıkta çok önemli bir geçiş güzergahı sayılan Kırıkhan, duble yollar ağıyla üç taraftan zenginleşecek. Bu ilçe esnafına ve taşımacılara önemli kolaylık olacak. Kumlu yoluyla beraber, Kurtlusoğuksu-İmece ve Topboğazı arasındaki eski yollarda yakın bir zaman içerisinde genişletme ve düzenleme çalışmalarının yapılacak. Yapılacak bu çalışmaların, bölgemiz halkına daha rahat ve daha güvenli bir trafik akışının sağlanması ve bölgemizdeki yoğunluğun daha kontrollü hale gelmesiyle, gidiş gelişlerin kolaylaşacak.''
     Meto, Kırıkhan'a yeni yatırımlar konusunda AK Parti Milletvekili Abdulhadi Kahya'nın önemli katkıların bulunduğunu de sözlerine ekledi.