AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi, ''Dünyanın 17'nci büyük ekonomisine sahip ülkemize bu yetmez, daha üst sıralara çıkmamız gerekiyor'' dedi.
AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI
 Kirişçi, Antakya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen temayül yoklaması öncesi yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana önemli dönemeçleri geride bıraktığını, seçimlerde milletin sevgisi kazanarak ilk parti olduğunu söyledi.
 
 
     Temayül yoklamasının aday adaylarının kim olduğunu öğrenmek açısından önemli gördüklerini ifade eden Krişçi, ancak sadece burada çıkan sonuca göre listelerin oluşturulmayacağını, diğer kriterlerin de göz önünde tutulacağını kaydetti.
     AK Parti'nin dünyanın gündemini belirlediğini belirten Kirişçi, ''Türkiye, dünyanın 17'nci, Avrupa'nın 6'ncı büyük ekonomisine sahip. Dünyanın 17'nci büyük ekonomisine sahip ülkemize bu yetmez, daha üst sıralara çıkmamız gerekiyor. Bunun için 12 Haziran'da yapılacak seçimler önemli. Seçimlerin galibinin AK Parti olduğunu artık diğer partiler tarafından da kabul edilmekte'' diye konuştu.
     İl Başkanı İsmail Kimyeci, partilerinin Hatay'da 78 milletvekili aday adayının bulunduğunu belirtti. Kimyeci, aday adayları arasından 10'unun milletvekili olarak seçimlere katılacağını söyledi.
     Milletvekili aday adaylarının seçilse de seçilmese de AK Parti için çalışmaya devam edeceğini vurgulayan Kimyeci, birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceklerini kaydetti.
     Konuşmaların ardından teşkilat üyesi 3 bin 35 kişi oy kullanarak temayül yoklamasına katıldı.