ANTAKYA-DEFNE İÇMESUYU İNŞAATI’NIN TEMELİ ATILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı’nın temelini attı.
ANTAKYA-DEFNE İÇMESUYU İNŞAATI’NIN TEMELİ ATILDI
Antakya ve Defne’de Yüzde 69’lara varan kayıp-kaçağın önüne geçmek ve Hataylıların temiz bir içmesuyuna kavuşmasını sağlamak için hazırlanan projeye Defne Şükrü Güçlü Bulvarı’nda start verildi. 
Şükrü Güçlü Bulvarı’nda düzenlenen temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke,  CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Serkan Topal ve Birol Ertem ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur da katıldı.Hataylıların yoğun ilgi gösterdiği temel atma töreninde konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın en büyük altyapı projesi olan Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı projesinin hayata geçmesiyle, temiz ve kesintisiz suya kavuşulacağını açıklayarak, annelerin çocuklarına korkmadan içirebileceği bir içmesuyunun 2017 yılında musluklardan akacağını söyledi.Başkan Savaş, Hatay’a huzur ve hizmet kazandırma parolasıyla çıktıkları bu yolda hem huzuru sağlama hem de hizmet etme yolunda önem adımlar attıklarını belirterek, Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı projesinin de bu adımlardan en önemlisi olduğunun altını çizdi.Türkiye’nin en iyi su ve kanal idaresine sahip olan Hatay’ın büyük projelerle büyük bir değişim geçirdiğine dikkat çeken Başkan Savaş, bu projelerin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.Sonrasında söz alan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur da Hatay tarihinde görülmemiş hizmetlere imza atıldığını belirterek, bu konuda gecesini gündüzüne katan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.“Hatay Lütfü Savaş ile Hizmete Kavuştu”Yoğun programında Antakya-Defne İçmesuyu İnşaatı Temel Atma Töreni’ne katılarak hem Antakyalılara hem de Defnelilere verdiği değeri gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da, Hatay’ın Lütfü Savaş ile kavuştuğu hizmetlere dikkat çekerek, Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarıyla gurur duyduğunu dile getirdi.Hatay’ın vergi vermede üst sıralarda ama hizmet almada son sıralarda olduğunu belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Lütfü Savaş ile beklenen hizmetin Hatay’a gelmeye başladığını ve Hatay’ın kanayan yarası olan su sorununun da yine Lütfü Savaş ile çözüldüğüne dikkat çekti.Konuşmaların ardından davetliler vinç kumandasına basarak 101 Milyon TL’lik yaklaşık maliyete sahip olan 445 km’lik 1. Etap çalışmaların startını verdi.