ASKERİ MUDAHALEYE KARŞIYIZ

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:11.9999990463257px">CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal,Suriyeye m&uuml;dahalenin konuşulduğu şu g&uuml;nlerde CHP olarak m&uuml;dahaleye karşı olduklarını s&ouml;yledi.</span>
ASKERİ MUDAHALEYE KARŞIYIZ
CHP  Hatay Milletvekili Serkan Topal,Suriyeye müdahalenin konuşulduğu şu günlerde CHP  olarak müdahaleye karşı olduklarını söyledi.Topal: “Halkımızı etnik kökenleri ve inançlarıyla ayrıştıran AKP politikaları ülkemizi bu kez de yeni bir maceraya doğru sürüklemektedir”dedi.Milletvekili Topal açıklamasında şunlara değindi: “Suriye’deki gelişmeleri bahane ederek bölgeye askeri bir müdahale yapmak isteyen AKP iktidarının bu hamlesi, yalnızca daha fazla kan, kıyım, gözyaşı ve katliamı beraberinde getirecektir. Barış dilini kabul etmeyen AKP Müslümanı Müslümana kıydıran politikaların baş mimarı olarak tarihteki yerini almıştır. Bütün Ortadoğu’da, ülkemizde ve Hatay’da barış dilinin egemen olmasını isteyen ben, olası bir Suriye müdahalesine karşı olduğumu, AKP’nin bu hamlesinin siyasi ve askeri öngörüden uzak ve şiddeti körükleyecek, ayrımı derinleştirecek bir müdahale olacağını söylemek isterim. Bizlerin Ortadoğu kan gölüne dönmüşken tek bir amacı olmalıdır: Kanı durdurmak. Tek bir sloganı olmalıdır: Yaşasın kardeşlik ve birlikte yaşam. Barışın, ellerine kan bulaşmış yöneticilerle gelemeyeceği ise açıktır. AKP derhal bu sevdasından vazgeçmelidir.Ben, Hatay milletvekili olarak, Suriye’ye yapılması düşünülen öyle bir operasyona karşı olduğumu ve bu uğurda parlamentoda ve sokakta her türlü yasal eylemliliği kullanacağımı kamuoyuna bildirmek isterim.”dedi.
ASKERİ MUDAHALEYE KARŞIYIZ haberi 03 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2440 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle