BU İŞİN SONU FELAKETTİR

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa EĞE, son yıllarda artan manevi tahribatın; ekonomik yıkım, dış politikadaki yanlışlar, israf ve materyalist eğitim sisteminin sonucu olduğunun altını çizdiği haftalık basın açıklamasında “Vatandaşın, esnafın, Kobilerin, sanayicini ve devletin toplam borcunun 1 trilyon 750 milyar TL olduğunu uzmanlar söylüyor. Bu borca mukabil ödenen yıllık faizin 300 milyar TL olduğu biliniyor. Bu halin sonu felakettir” diye konuştu.
BU İŞİN SONU FELAKETTİR
Son yıllarda Türkiye’de yaşanan manevi tahribat, ekonomik yıkım, dış politikadaki yanlış adımlar ve israfın yanlış yönetim sisteminin bir parçası olduğunu söyleyen Mustafa EĞE, “Nesillerimizi aslından uzaklaştıran, israf ve ifsat eden materyalist eğitim bu şer rejimi ve düzeninin bir ürünüdür.Türkiye kötü yönetiliyor. Çünkü Türkiye’yi idare edenler; batıl, sakatve zalim bir zihniyetin ürünü olan faizci kapitalist köle düzenini tercih etmiş olduklarından, işler bozuk gidiyor. Ak Parti ve muhalefetinin tercih ettiği rejim; hile rejimi, yürüttüğü düzen ise, köle düzenidir. Bu rejim ve düzeni, baştan sona şerdir v eşerden hayır çıkmaz” diye konuştu.
FAİZ MİKROBUNA BULAŞMAYAN VATANDAŞ KALMADI
Son yıllarda Türkiye’de büyük manevi ve maddi yıkımların yaşandığını belirten Mustafa EĞE, rakamlarla halkın borcunu ve faize giden miktarları bildirdi.Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa EĞE şunları kaydetti: “Din ve ahlakta toplum dibe vurmuş kimse aldırmıyor. Avrupa Birliği; bozulmadan, bize benzemeden, bizim ahlakımızı içinize taşımadan, Kur’an ahlakından dönmeden bizimle birlikte olamazsınız diyor, Ak Parti kadroları bu talep gereği, ifsat yasalarını çıkarıyor, CHP, MHP, HDP muhalefetinin sesi çıkarmıyor. Ekonomik düzen, faize çalışıyor. Faiz mikrobuna bulaştırılmayan vatandaş bırakılmıştır. Bankacılık nizamı ile halk sermaye ağalarına köle yapılmıştır. Kumar devlet için karlı bir gelir kaynağına dönüştürülmüş, haksız vergiler ile milletin nefes alma borusu tıkanmıştır. Üretim engellenmiş, tüketim teşvik edilmiştir. İşsizlik oranı TÜİK verilerine göre, Ocak 2016’da yüzde 11,1’e merdiven dayamış, gençlerde işsizlik oranı yüzde 19,2’ye fırlamış, aldıran yok.  Faize 2015 yılı bütçesinden 53 milyar TL ödenmiş, 2016 yılı için de bütçeye 56 milyar TL faiz gideri konmuş, 13 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde bütçeden 651,1 milyar TL faiz ödenmiş duyan yok. Türkiye’nin Kamu İç ve Dış Borç Stoku 722,1 milyar TL ye ulaşmış, vatandaşın bankalara olan toplam borcu 400 milyar TL olmuş, gören yok. ABD VE İSRAİL’E GÜVENEREK TERÖR ÖNLENEMEZ
Türkiye’de yaşanan terör olayları bu şer rejimi ve düzeninin bir sonucudur. Çünkü bu rejim haramları helal sayan bir karaktere sahiptir. Ak Parti iktidarı bu rejim ve köle düzenini yürüttüğü sürece terör olaylarının altında kalır ve yok olup gider. Türkiye; ülkeyi BOP için bölmeyi kafasına koymuş ABD’yi stratejik ortak olarak gördüğü, AB’yi vazgeçilmez hedef olarak saydığı, İsrail’i güvenilir bir dost ve müttefik olarak ilan ettiği sürece terörü bitiremez. Ak Parti ve Muhalefetinin tercih ettiği bu hile rejimi ve köle düzeni, TC Anayasasının özüne aykırıdır. Bu Anayasa, ülkeyi muasır medeniyetin üzerine çıkarmayı hedef olarak göstermekte, muasır medeniyetin kölesi haline getirmeyi şiddetle reddetmekte, rejimin hakkı üstün tutmasını, düzenin de adil olmasını öngörmektedir.