Çekmece Halkı İsyanda...

Çekmece Beldesinde yaşayan vatandaşlar kanalizasyon şebekesinin döşenmediğini ve belediyenin bir an önce şebekeyi döşemesini istediler..
Çekmece Halkı İsyanda...
... http-equiv="Content-Type" ..."text/html; charset=utf-8">... name="ProgId" ..."Word.Document">... name="Generator" ..."Microsoft Word 14">... name="Originator" ..."Microsoft Word 14">
Çekmece Beldesinde yaşayan vatandaşlar kanalizasyon şebekesinin döşenmediğini ve belediyenin bir an önce şebekeyi döşemesini istediler.
 
Çekmece Belediyesinin kendisine ait kanalizasyon şebekesini neden döşemediğini merak ettiklerini söyleyen belde sakinleri “Çekmece Belediyesinin kanalizasyon şebekesi olmadığı için bizler kendi kanalizasyonlarımızı, Antakya Belediyesine ait olan şebekeye bağlamışız. Ancak aşırı yüklenme nedeniyle altyapıda sürekli sorunlar meydana geliyor. Meydana gelen sorunlar nedeniyle de bizim apartmanlarımızın altından geçen borular taşıyor. Hemen her yağış sonrası gerçekleşen manzaradan bıktık artık” dediler.
 
Konuyu Çekmece Belediyesi önceki yönetimine de aktardıklarını anlatan Mahalle sakinleri, “Onlar görevlerini tamamlayıp gittiler. Ancak sorunumuza çare olmadılar. Bugünkü yönetime hem seçim öncesi hem de seçim sonrası sorunumuzu anlattık. En geç bu yaz mevsiminde çözecekleri sözünü vermişlerdi. Ancak yaz mevsimi geldi ve geçiyor. Sorun halen olduğu gibi duruyor” dediler.
 
Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Ali Bakımcı, “Ayrıca pis sular ailelerimizin ve çocuklarımızın sağlığını tehdit etmektedir. Mahallemizde oluşabilecek herhangi bir salgın hastalıktan çekiniyoruz. Fareler binamızda cirit atıyor. Bunun sorumlusu Çekmece Belediyesidir. Gerek önceki Belediye Başkanı, gerekse yeni Belediye Başkanı binalarımızın bodrum katlarına gelerek göstermelik incelemelerde bulundular. Oy talep ederek kanalizasyon sorunumuzu çözeceklerini söylediler. Fakat koltuğa oturduktan sonra bizleri Esentepe mahallesinin pis atık sularıyla baş başa yaşamak zorunda bıraktılar” dedi.
Belediye Başkanı Cafer Özenir’in doktor olduğunu hatırlatan Mahalle sakinleri ise, “Yeni Başkanımız bir sağlıkçı. Bu durumdan en çok kendisi anlar. Sorunumuzu çözme adına somut adımlar atmasını rica ediyoruz” dediler.
Çekmece Halkı İsyanda... haberi 08 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay tarafından  20520 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle