CHP ADAY ADAYI KARA HATAY EKONOMİK DEVRİME HAZIR OLSUN

 CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı ve Hatay eski Vali Yardımcısı İsmail Kara, Hatay'da ekonomik anlamda devrim yapmaya geleceklerini belirtti.
CHP ADAY ADAYI KARA HATAY EKONOMİK DEVRİME HAZIR OLSUN
 Kara, yazılı açıklamasında, kentin tarım ve hayvancılıkta devrim niteliği taşıyacak değişikliğe imza atacağını belirterek, Yayladığında Naci Göksu adlı yurttaşın sera ve çilek yetiştiriciliği faaliyetini örnek vererek, beş dönüm arazide çilek ve bir dönüm 200 metrelik alanda seracılık yaparak beş kişilik aile ile beraber dönem dönem beş kişi daha çalıştırarak toplam on kişilik bir istihdam sağlandığını ifade etti.
     Milletvekili olması halinde Hatay için planladığımın tarımsal devrim paketini yaşama geçireceğin belirterek, açıklamasında şunlara yer verdi:
     ''Erzin?den Yayladağı?na kadar Hatay?ın tarım haritasını çıkardım. Hangi bölgede, hangi toprağın, hangi ürünü daha verimli vereceğini etüd ettim. Yıllardır Hatay tarımı için biriktirdim. Yapacağımız tarım devrimi ile kentteki işsizliği kökünden çözeceğiz. Yurtdışı işçiliğine son vereceğiz. Toprağın planlı ve verimli kullanılmasını sağlayacağız.''