CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Yaşanan kanlı cumartesi diye adlandırdığımız hafızlardan bir daha hiç silinmeyecek ülkemizin yaşadığı en büyük terör olayında 95 canımızı kardeşimizi kaybetmenin tarif edilemez acısı ve üzüntüsü içindeyiz. Gün Ankara gün kapkara.  
CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI
Barış emek ve demokrasi mitingine katılmak üzere ülkenin dört bir yanından CHP gençlik kollarıda ordaydı alandaydı. Hatay’dan giden partili yoldaşlarımız patlama esnasında uzakta oldukları için yara almadan kurtuldular. Ama Hatay’dan giden yine Halkevlerine mensup iki yoldaşımızı kaybettik bunun yanında CHP Malatya gençlik kolları 11 kardeşimiz yoldaşımız patlama esnasında Yaşamlarını yitirdiler. Tarifi imkansız yaşadığımız bu acı asla hafızlardan silinmeyecektir. Anıları mücadelemizde yaşayacaktır.Yaşanan bu katliam daha öncede söylediğimiz gibi ülkemizde iç güvenlik zafiyetinin olduğunu apaçık göstermiştir. Bazılarının kendi koltuğunu koruma derdine düştüğünden dolayı ülkesini korumak akıllarına dahi gelmiyor. Keşke kendi koltukları ve ailelerini sahiplendikleri ve korudukları gibi ülkelerini de sahiplenseler kendi halklarını da koruyabilselerdi. Bir kişiyi binlerce kişinin koruduğu ülkemizde binlerce kişiyi koruyacak tek bir kişi bile bulunmaması acımızı daha da büyütüyor. Ülkenin milli istihbaratı ne işe yarar buradan sormak istiyoruz. Eğer sadece yandaş olmayanları dinleme ve bazılarının siyasi geleceklerini güvence altına alma işine yarıyorsa derhal başında milli olan isimlerini değiştirsinler. Dünyanın en güçlü ülkesinden biri diye övündüğümüz ülkemizde yaşanan onlarca olay ve canlı bombaların cirit attığı ikinci sınıf bir ülke görüntüsü vermemiz karşısında istifaları sorulduğunda meymenetsiz bir şekilde gülen bakanların ve ülkenin MİT müsteşarının ve sorumlu herkesin ülkemizin yaşadığı en büyük terör olayı karşısında derhal istifalarını vermelerini istiyoruz.Bu ülkede ne zaman barış istense sonu ölüm ve gözyaşı oluyor. Bizler gerekirse öle öle getireceğiz barışı bu ülkeye. Bur dan devlet büyüklerine bir kez daha sesleniyoruz hiçbir siyasi ihtiras yüzünden, dünyanın en büyük makamları bile inanın tek bir canın yitirilmesine değmez. Herkesin biz bu hale nasıl geldik diye kedini gözden geçirme vakti geldi de geçiyor diye düşünüyoruz. Bizler her zaman her şeye rağmen inadına barış inadına kardeşlik diye haykırmaya devam edeceğiz. Tüm halkımızı ülkemizde en büyük bedelleri ödemiş ve ödeyecek biz gençler olarak sağduyuya çağırıyoruz. Her ne olursa olsun birliğimize ve kardeşliğimize dokunamayacaklar. Yaşanan bu katliamı lanetliyor bir daha böyle acılar yaşamamak için halkların birbirine sımsıkı sarılması ve kenetlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Dün yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza yoldaşlarımıza, kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet diler yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Ülkemizin başı sağ olsun.
CHP HATAY GENÇLİK KOLLARI ADINA BAŞKAN: ÜMİT KUTLU 
CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BASIN AÇIKLAMASI haberi 12 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1535 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle