CHP HATAY İL KONGRESİNE DOĞRU -TİFTİKÇİ: ''OLAĞANÜSTÜ KONGREDE ADAY DEĞİLİM''

CHP Hatay eski İl Başkanlarından Halef Tiftikçi, olağanüstü kongrede aday olmayacağını bildirdi.
CHP HATAY İL KONGRESİNE DOĞRU -TİFTİKÇİ: ''OLAĞANÜSTÜ KONGREDE ADAY DEĞİLİM''
Tiftikçi, yaptığı yazılı açıklamada, 2005-2010 yılları arasında il başkanlığı olarak görev aldığı partisinde, 14 Kasım'da gerçekleştirilecek genel kurulda ''aday olacağı'' şeklindeki spekülasyonların doğru olmadığını ifade etti.
     Haksız nedenlerle 5 Temmuz 2010 tarihinde görevden alınmasına rağmen, hiçbir zaman partisine veya siyaset kurumunun erdemlilik gerektiren yapısına karşı bir kırılma, kızgınlık yaşamadığını belirten Tiftikçi, şöyle devam etti:
     ''Önümüzdeki günlerde yapılacak olağanüstü il kongresinde aday olmama kararını aldım. Bunda başlıca faktör partimizce ilke kararı olarak alınmış olan yerel yöneticilerin, milletvekili adaylıklarını düşünmeleri halinde, örgüt görevlerinden seçimden 6 ay önce ayrılması gereğidir. İl başkanlarından, yöneticilerinden biri gelir, diğeri gider. Önemli olan partinin Türkiye cumhuriyetinin kuruluş felsefesini, devrimci heyecanını, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini ve özellikle yurtseverliği rehber edinmiş olmalarıdır. İl kongresi delegasyonumuzun bu ayrımları yapacak olgunlukta ve yetkinlikte olduğundan bugüne değin hiç endişem olmadı. Bu kez de il kongresi delegelerimiz CHP'nin ruhuna uygun başkan adayına yetki ve görev verecektir.''