CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ŞENTÜRK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili aday adayı İris Şentürk, milletvekili seçilmesi durumunda gerek ülkedeki ve gerekse Hatay'daki insanların hak ettiği şekilde rahat nefes alması için emeğini, bilgisini, birikimimi ve enerjisini ortaya koymakta kararlı olduğunu söyledi.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ŞENTÜRK
 Şentürk, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde(HGC) düzenlediği basın toplantısında, Hataylının kendisini dün tanıdığı bir insan olmadığını burada 22 yıldır politika yaptığını belirtti.
     12 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerin tüm ülkede çok büyük hareket ve heyecan yarattığını ifade eden Şentürk, konuşmasına şöyle devam etti:
     ''Tüm ülkede olduğu gibi Hatay'da da yoğun bir şekilde hizmet yarışına çıkan aday adayları var. Sanıyorum hiçbir dönemde bu kadar milletvekili aday adayı hizmet yarışına çıkmamıştır. Bunu demokrasinin bir güzelliği olarak görüyorum. 1999 -2004 seçimleri sırasında Türkiye'nin 81 il içerisinde tek kadın belediye başkanı oldum. Başkanlığım döneminde sadece belediyeyi ilgilendiren sorunları değil Hatay'ın tüm sorunlarını anlatmaya ve çözmeye çalıştım. Devletin yatırımlarından Hatay'ın hak ettiği şekilde pay almadığını düşünüyorum. Tüm sektörlerin birbiriyle kesiştiği temel sorunlar var. Bu sorunların ortadan kalkması gerekiyor. Ankara'ya gidecek olan arkadaşların bu konuyu özellikle vurgulaması gerekiyor''
     Şentürk, Türkiye'de olduğu gibi Hatay'da da işsizliğin, istihdamın, geleceğe yönelik güvencenin, korku ve huzursuzluk gibi sorunların çok ciddi boyutlara geldiğinin altını çizerek, ''Hatay'daki sorunlarının Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin genel anlamında sorunlara çözüm noktasında bakışında Hatay özelinde de çözüleceğine inanıyorum. Bu inançla CHP'den aday adayı oldum. Milletvekili seçilmem durumunda gerek ülkemdeki ve gerekse Hatay'daki insanların hak ettiği şekilde rahat nefes alması için emeğimi bilgimi birikimimi enerjimi ortaya koymakta kararlıyım'' dedi.