CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ÇAY:PARTİ İÇİNDE KOMPLOLARA ALET OLMADIM BİLDİĞİM DOĞRULARDAN AYRILMADIM

CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay, siyasi yaşamım boyunca parti içinde komplolara alet olmadığını, bildiği doğrulardan ayrılmadığını söyledi.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ÇAY:PARTİ İÇİNDE KOMPLOLARA ALET OLMADIM BİLDİĞİM DOĞRULARDAN AYRILMADIM
Çay, yaptığı basın açıklamasında, dün miting alanında CHP'lilere sosyal demokrat ve demokratlıkla bağdaşmayan tutumlar sergilendiğini, açıkça anlaşılan birileri tarafından organize edilen bir grup tarafından kendisine ''yuh'' çekilerek organize protesto yapıldığını ifade etti.
     25 yıl gençlik kollarından başlayan CHP'ye hizmet mücadelesinde örgüt ana kademelerinde Parti Meclisi MYK Grup Başkan Vekilliği ve kısada olsa bakanlık görevlerinde hizmet verdiğini belirten Çay, şöyle devam etti:
     ''Politik yaşamım ve milletvekili görevim süresinde partime, Türkiye'ye ve hemşehrilerime hizmet etmeyi her şeyden önce kutsal saydım. Siyasi yaşamım boyunca parti içinde komplolara alet olmadım bildiğim doğrulardan ayrılmadım. Verdiğim sözden asla dönmedim dönek olmadım. Partime ihanet etmediğim gibi ihaneti düşünmedim. Parti içi demokrasiye değer verdim. Çirkin ahlaktan yoksun siyaseti kapkaç olarak yapan siyasette iftira ve komployu yöntem olarak gören insanlar tarafından yapıldığını herkes tarafından net olarak bilinmektedir. Siyasette bir yere gelmeyi bir yere geldikten sonra emek vermeden koltuğa yapışmayı, partiye hizmetle değil erdemsiz tutum ve davranışları yöntem olarak görenler 5 yılda aday adayı olup aday olmayınca da parti aleyhine utanmadan çalışanlar seçimler gelince de tekrar aday adayı olarak isteyenler ve hiçbir zaman CHP ye oyları nasip olmayanlar bu mitingi sabote etmeyi utanmadan planlamışlardır.''
     Çay, ayak oyunları ile yanlış bilgi iftira ve komploları yöntem olarak bilenlerin CHP'li ve demokrat olamayacağını kaydetti.