CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR:

''DÖRTYOL'DA ATILAN İLK KURŞUN, SÖMÜRGE VE İŞGAL ANLAYIŞINA ATILMIŞTIR''
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR:
CHP Hatay milletvekili Aziz Yazar, Erzin ve Dörtyol halkının sömürgeciliğe karşı kararlılıkla mücadele ettiklerini, Kurtuluş Savaşı'nda da bunu kanıtladıklarını bildirdi.
     Yazar, Hatay'ın Erzin ve Dörtyol ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluş günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, halkın yurdunu ve onurunu korumak için işgale, haksızlığa ve sömürgeciliğe karşı mücadele verdiğini kaydetti.
     Erzin ve Dörtyol'un 8-9 Ocak tarihlerinde düşman işgalinden kurtuluşlarının yıl dönümünün kutlanacağını hatırlatan Yazar, açıklamasında, ''Erzin ve Dörtyol halkı, ulusumuzun bu onur savaşında bugün anmaktan gurur duyduğumuz örnek bir mücadele vermişlerdir. Dörtyol'da atılan ilk kurşun, sadece düşmana değil, bütün bir tarih boyunca sömürge ve işgal anlayışına atılmıştır'' ifadelerine yer verdi.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR: haberi 07 Ocak 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay tarafından  13335 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle