CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR; DEĞİŞİKLİK PAKETİ SADECE AKP YE YARIYOR

CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar, Anayasa değişiklik paketinin halka bir şey getirmediğini söyleyerek, ''Değişiklik paketi sadece AKP'ye yarıyor'' dedi.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR; DEĞİŞİKLİK PAKETİ SADECE AKP YE YARIYOR
Yazar, Boyacılar Park'ında çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen ''Niçin Hayır'' adlı mitingdeki konuşmasında, yargının bağımsızlığı için ''hayır'' diyeceklerini söyledi.
     Referandumun hiç yapılmaması gerektiğini savunan Yazar, ''Çünkü ülkenin en büyük sıkıntısı işsizlik. İşsizlik sorununu bir yana bırakıp, 12 Eylül'deki referandum için çalışıyoruz. Referandum işsize iş bulacak mı? Esnafın durumu ortada, değiştirecek mi? Emekliye getirisi var mı? 'Memura toplu sözleşme hakkı verdik' diyorlar. Toplu sözleşme değil, toplu görüşme verdiler. Bir kelime oyunu var'' dedi.
     Hükümetin, ''12 Eylül'ü yargılayacağız'' dediğini belirten Yazar, ''30 sene geçti üzerinden. 8 yıldır iktidardakiler 12 Eylül'ü yapanları övdü. 12 Eylül'den geriye 90 küsür yaşında Kenan Evren kaldı, onu mu yargılayacaksınız? 2007'de e-muhtıra vereni niye yargılamıyor. 12 Eylül'ün emekliye, çiftçiye, esnafa, memura bir getirisi yoktur. Değişiklik paketi sadece AKP'ye yarıyor'' diye konuştu.
     Daha sonra katılımcılara broşürler ve üzerinde ''hayır'' yazılı balonlar dağıtıldı. Konuşmaların ardından miting olaysız sona erdi.
     Mitinge, İP, DP, GP, YP ve DSP ilçe başkanlıkları ile çeşitli derneklerinden temsilcileri de katıldı.