CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR: -''YÜZDE 42'LİK HAYIR'DA CHP'NİN ETKİSİ BÜYÜK''

CHP Hatay Milletvekili Abdülaziz Yazar, AK Parti iktidarının referandum sürecinde oy almak için gıda, kömür, para gibi yardımlar dağıttığını, ''evet oyu'' çıkmasında bunun etkili olduğunu ileri sürdü.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ YAZAR: -''YÜZDE 42'LİK HAYIR'DA CHP'NİN ETKİSİ BÜYÜK''
Yazar, partisinin İskenderun ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, referandum sonucunu değerlendirdi. AK Parti iktidarının, referandum sürecinde ''oy almak için'', ''gıda, kömür, para'' gibi yardımlar dağıttığını, ''evet oyu''nun çıkmasında bunun etkili olduğunu ileri süren Yazar, ''AKP Hükümeti, halkımıza seçimmiş gibi referandum süreci boyunca para, kömür ve gıda yardımları yapmıştır. Ve 12 Eylül'de çıkan yüzde 58'lik 'evet 'oyunda bunun büyük bir etkisi olmuştur'' dedi.
     Yüzde 42'lik ''hayır'' oyunda halkın sağduyusu ve partisinin çalışmalarının etkisinin büyük olduğunu belirten Yazar, ''Duyarlılığından dolayı halkımıza teşekkür ediyorum. 'Hayır' ve 'evet' oylarında ülke oranları, Hatay'da ve İskenderun'da tam tersi olmuştur. İskenderun'da yüzde 59'luk bir oranla 'hayır' oyu çıkmıştır. İskenderun halkına teşekkür ediyorum ve kendilerini kutluyorum'' diye konuştu.
     CHP ilçe Başkanı Zeki Çıkan da, 12 Eylül'deki halk oylamasında, halkın özgür iradesini sandığa yansıttığını ifade etti. Bundan sonraki hedeflerinin iktidar olduğunu anlatan Çıkan, partisinin her vatandaşın özgür iradesine güvendiğini, her zaman da güveneceğini belirtti ve şöyle devam etti:
     ''AKP gibi yurttaşlarımızın oylarını almak için; oyları ipotek altına almadık. Hiç kimseye baskı uygulamadık, para ve kömür dağıtmadık, işadamlarını tehdit etmedik. Türkiye genelinde halkımız özgür iradesini sandığa yansıtarak yüzde 42 hayır oyu vermiştir. Hayır oylarının yüzde 37'si CHP oylarıdır.''