CHP İL BAŞKANI HAYZARAN ADAY ADAYLIGI BOLLUĞUNDAN MEMNUN

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Murat Hayzaran, Hatay Milletvekili aday adaylığı için başvuranların sayısının fazla olması CHP'nin iktidara geleceğinin göstergesi olduğunu söyledi.
CHP İL BAŞKANI HAYZARAN ADAY ADAYLIGI BOLLUĞUNDAN MEMNUN
 Hayzaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şuana kadar milletvekili aday adaylığı için 120 kişinin başvurduğunu ancak genel merkeze başvuranlarının sayısının tam olarak bilemediklerini belirtti.
     Adayların tespiti konusunda genel merkezin karar vereceğini ifade eden Hayzaran, şöyle devam etti:
     ''Milletvekili aday adaylığı için başvuranların sayısından dolayı çok memnunuz. İnsanlarımız iktidar olacak olan partiden aday olmak isterler. Bu rakamlar bize CHP'nin iktidara geleceğinin göstergesi olduğunu belirtiyor. Partimiz aday seçimi konusunda Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerimiz bölgeler anlamında görev paylaşımı yaptı. Hatay'dan sorumlu MYK üyelerimiz Volkan Canalioğlu, Süheyl Batum ve Engin Altay'dır. Aday adaylarımızla ön görüşme yapacak. ancak görüşmenin Hatay'da mı Ankara'da mı yapılacağı kesinlik kazanmadı. Ön görüşme sonunda oluşacak ön rapor Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulacak. Bunların haricinde Genel Başkanlığımız güvenilir 2 anket firmasıyla anlaştı. Onlarda Hatay'da vatandaşlarla 11 Nisan'a kadar bir anket çalışması gerçekleştirecekler. Halktan gelen isimlerin sandığa yansımasını sağlayacaklar''