CHP İskenderun İlçe Teşkilatı'nda Yönetim Kargaşası Sürüyor

CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz ve İlçe Yönetiminin Hatay İl Teşkilatı Mütevelli Heyeti Tarafından Görevden Alınmasının Ardından CHP Hatay İl Yönetiminin Tüzüğü Hiçe Sayarak Böyle Bir Karara İmza Attığını Belirterek, Görevinin Başında Olduğunu Söyledi. Polis Olası Gerginliğe Karşı Parti Binası Önünde Güvenlik Önlemi Aldı.
CHP İskenderun İlçe Teşkilatı'nda Yönetim Kargaşası Sürüyor
CHP İskenderun İlçe Başkanı Nihat Karpuz ve ilçe yönetiminin Hatay il teşkilatı Mütevelli heyeti tarafından görevden alınmasının ardından CHP Hatay il yönetiminin tüzüğü hiçe sayarak böyle bir karara imza attığını belirterek, görevinin başında olduğunu söyledi. Polis olası gerginliğe karşı parti binası önünde güvenlik önlemi aldı.

CHP Hatay il yönetiminin tüzüğü hiçe sayarak böyle bir karara imza attıklarını belirten Karpuz, "CHP il teşkilatı Mütevelli heyeti yetkisini aşarak böyle bir karar almıştır. Biz görevimizin başındayız. Gerekli yerlere de başvurularımızı yapacağız. Tüzüğe göre il yönetiminin 43. maddeye dayanarak ilçe yönetimini görevden alma şekli bellidir. Ancak il yönetimi tüzüğü ihlal etmiştir." dedi. Sudan sebeplere dayanarak atanmış bir il yönetiminin seçilmiş bir ilçe yönetimi görevden almasının yorumlarını kamuoyuna bıraktığını ifade eden Karpuz, "Ben bu makama paraşütle inmedim. Defalarca girdiğimiz seçimlerle ve alnımızın teriyle bu göreve seçildik. Biz referandum sürecindeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben ve arkadaşlarımız görevimizin başındayız. Biz ancak Genel Merkez'den görevden alındığımıza dair bir yazı gelmesi halinde görevi bırakırız." diye konuştu.

ZEKİ ÇIKAN PARTİ BİNASINDA İLÇE BAŞKANLIĞINI AÇIKLADI

Öte yandan akşam saatlerinde Zeki Çıkan ve partililer ilçe teşkilat binası önüne geldi. Polis olası bir gerginliğe karşı parti binası çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. CHP Hatay İl Teşkilatının aldığı karar doğrultusunda partililerle birlikte CHP İlçe Teşkilatına gelen Zeki Çıkan, burada ilçe başkanı olduğunu açıkladı. Zaman zaman gergin anların yaşandığı parti önünde polis güvenliği elden bırakmadı. Parti binasında açıklama yapan Zeki Çıkan, "İl Başkanlığımızın almış olduğu karar doğrultusunda ben ve arkadaşlarım İskenderun ilçemizin geçici yönetim kuruluna seçilmiş bulunuyoruz. Bu bir görev değişikliğidir. Bugüne kadar partmizde görev yapmış ve partimize hizmet etmliş tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum." dedi.

Parti olarak herkesi kucaklayacaklarını sözlerine ekleyen Çıkan, "Partimin emrinde olacağız. İlçe yönetim kurulu olarak belediyemiz ve belde belediyeledi, partili, muhtarlar, demokratik kitle örgütleri, köy, belde ve mahalle komitelerimiz ile diyalog içerisinde çalışacağız. 12 Eylül'de yapılacak referandum için 'hayırda hayır var' kampanyamızı sizlerle birlikte başlatmış bulunuyoruz" dedi. Partililerin alkışları ile destek verdiği Zeki Çıkan daha sonra halkla kucaklaştı.Zeki Çıkan parti binasında ike Nihat Karpuz'un ise binada olmadığı ve ilçe başkanlığı makamının giriş kapısının kitli olduğu gözlendi.