CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ATSO ÜYELERİYLE İLE BULUŞTU

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çincin, siyasi partilerin ve seçimlerin demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu söyledi.
CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ATSO ÜYELERİYLE İLE BULUŞTU
  Çincin, ATSO olarak düzenledikleri sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti buluşmaları etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili adayları ve parti yetkilileriyle bir araya geldiler.
     Siyaset dışı kurum olduklarını ifade eden Çincin, ülkenin ve ilin geleceği açısından siyaseti izlediklerini kaydetti.
     Genelde Türkiye'nin özelde de Hatay'ın sorunları var iş dünyasının ve yatırımcıların istihdam üzerindeki yüklerin çok fazla olduğunu ifade eden Çincin, şöyle devam etti:
 
   
     '' Türkiye enerji teminatında geçmişten gelen yanlış uygulamalar neticesinde pahalı enerji kullanmaktayız. Petrolün üzerindeki vergiler herkes bilmektedir. Bunu her gelen siyasetçiye anlatıyoruz. Dünyada ekonomi artık global. Komşumuz Suriye'de yaşanan sıkıntılar nedeniyle sınır kapılarımızdan geçişler azaldı. Temennimiz oradaki sorunların bir an önce çözülüp eski şeklimize dönmesidir. Hatay'da yıllardır bekleyen sorunlar var. Bir tanesi Amik Ovasının sulanamaması bu yolda adımlar atıldı. Reyhanlı, Dostluk ve Karaçay Barajı'nın acilen bitirilerek hem Amik Ovası'nın kurtarılması hemde Türk ekonomisine daha yoğun fayda sağlanması çok önemlidir.''
     CHP 6.sıra Hatay Milletvekili adayı Suzan Alhasoğlu da, yaptığı konuşmada, Hatay'ın ve ülkenin ekonomik sorunlarını iyi bildiğini belirtti.
     Alhasoğlu, Hatay'ın gün geçtikçe ekonomisi büyüyen bir il olması gerekirken bugün milli gelirden hak ettiği payı alamadığını savundu ve CHP olarak iş dünyasının, işçinin, çalışanın, emeklinin, öğrencinin ve memurun sorunlarını çözeceklerini ifade etti.
     CHP 4.sıra Hatay Milletvekili adayı Hasan Akgöl de, esnafın, sanayicinin ve çiftçinin sorunlarını iyi bildiğini söyledi.
     Tarımın dünyanın kabul ettiği bir iş kolu olduğunu ve tarımı bir altın bilezik olarak kabul ettiğini ifade eden Akgöl, AKP Parti hükümeti döneminde bu bileziğin kaybedildiğini iddia etti.
     Çiftçinin kalkınmasıyla birlikte esnafın ve tarımsal sanayinin daha ileriye gideceğini ve bu konuda işsizliğin giderileceğini vurgulayan
     Akgöl, CHP olarak tüketen değil, üreten bir toplum yaratmak istediklerini sözlerine ekledi.
     CHP 1.sıra Hatay Milletvekili adayı Mehmet Ali Ediboğlu ise Hatay'da 30 yıl önce Türkiye'nin 3. zengin kenti ve sıfıra yakın işsizlik varken bugün zenginlikte 21. sıra düştüğünü ve Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir işsizlik oranına sahip olduğunu iddia etti.
     Hatay'ın sahip olduğu ticaret, ihracat, sanayi, tarım ve turizm potansiyelinin yeterince değerlendirilemediğini düşündüğünü belirten Ediboğlu,
 
     Milletvekili olması durumunda asla profesyonel bir siyasetçi olmayı düşünmediğini sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ederek ilin kalkınması için elinden geleni yapacağını kaydetti.
     Son olarak söz alan CHP 5. sıra Hatay Milletvekili adayı Nihad Matkap ta, ülkede yeni bir Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğunu kaydetti.
     Değişen CHP'nin polemiklerden kaçan sadece halkın temel sorunları ile ilgilenen bir siyasal anlayış olarak önlerine çıktığını söyledi.
     Matkap, CHP'nin aday listelerine bakıldığında sanatçılardan, iş dünyasından, emekçilerden, daha önce farklı partilerde görev yapmış siyasetçilerden isimler olduğunu ve bu aday listeleriyle Türkiye'yi yönetmeye talip olduğunun çok önemli bir yansıması olduğunu kaydetti.
     Toplantıya, CHP İl Bşakanı Sevret Mullaoğlu, merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildal ve ATSO üyeleri katıldı.