CHP MİLLETVEKİLİ ÇAY:AK PARTİ REFERANDUM BOYUNCA ORANTISIZ HARCAMA YAPTI

CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay, AK Parti'nin referandum boyunca orantısız harcama yaptığını ve bürokrasiyi kullandığını öne sürdü.
CHP MİLLETVEKİLİ ÇAY:AK PARTİ REFERANDUM BOYUNCA ORANTISIZ HARCAMA YAPTI
Çay, Samandağ ilçesinde düzenlediği basın toplantısında, ülkenin 6 aydır referanduma endekslendiğini, bu arada Anayasa'nın özünün saptırıldığını, polemik ve gerginlik yaratan davranışların sergilendiğini söyledi.
     Referandum boyunca ülkenin tüm sorunlarının bir kenara atıldığını savunan Çay, şöyle devam etti:
     ''AK Parti referandum boyunca orantısız harcama yaptı ve bürokrasiyi kullandı. Geldiğimiz noktada Türkiye genelinde yüzde 58 evet, yüzde 42 hayır oylarıyla Anayasa değişikliği gerçekleşti. Bu Anayasa değişikliği ve referandum sonuçları, toplumu memnun ettiğini tahmin etmiyorum. Çünkü Anayasa değişikliği iktidar gücüne rağmen ancak yüzde 58 ile olabildi. Çağdaş ve demokratik ülkelerde, Anayasalar yıllar sürer. Toplumun tüm kesimlerinin, iktidar ve muhalefetin mutabakatıyla hazırlanarak halka sunulur. Yüzde 80-90 destekle yürürlüğe girer.''
     Çay, Hatay'da seçmenlerin tercihini ''hayır''dan yana kullandığını, bu konuda bütün baskılara ve orantısız güce rağmen başarılı olunduğunu sözlerine ekledi.