CHP MYK ÜYESİ MENGÜ:

CHP MYK ÜYESİ MENGÜ: -''TÜRKİYE'NİN ÇIKMAZA GİRMEMESİ İÇİN VATANDAŞLARDAN 12 EYLÜLDE YAPILACAK REFERANDUMDA 'HAYIR' OYU İSTİYORUZ''

CHP MYK ÜYESİ MENGÜ:
CHP MYK Üyesi Şahin Mengü, Türkiye'nin çıkmaza girmemesi için vatandaşlardan 12 Eylülde yapılacak referandumda ''hayır'' oyu istediklerini söyledi.
     Mengü, Hatay'ın Erzin ilçesinde referandum çalışmalarını yürütmek üzere Genel Merkez tarafından görevlendirilen heyetle bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet toplantısı düzenledi.
     Ülkede bir kaos ortamı bulunduğunu ileri süren Mengü, ''Türkiye'nin çıkmaza girmemesi için vatandaşlardan 12 Eylülde yapılacak referandumda 'hayır' oyu istiyoruz. Ülkede her kesim perişan vaziyette. Çiftçi, memur, işçi, emekli herkes sıkıntılı. İşte onlara en güzel fırsat. Referandumda 'hayır' diyerek hükümete gerekli cevabı verebilirler'' dedi.
     Mengü, ''AK Parti'nin kendi Anayasasını hazırladığını, bu oyuna gelmeyeceklerini, kendilerini aklamak isteyenlere halkın sandıkta gereken cevabı vereceğine inandıklarını, Türkiye'yi karış karış gezerek vatandaşları bilinçlendirdiklerini, neden 'hayır' diyeceklerini anlattıklarını kaydetti.
     Mengü, daha sonra vatandaşların 'Erzin'e düşünülen 4 adet termik santral konusunun CHP tarafından TBMM'ye taşımalarını istemeleri üzerine, ''Biz Türkiye'nin neresinde olursa olsun, termik santrallere ve nükleer enerjiye karşıyız. TBMM'de her zaman iktidarla bunun kavgasını verdik, vermeye de devam edeceğiz'' dedi.
     Toplantıya, CHP Muğla Milletvekili Ali Arslan, Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Balıkesir Milletvekili Ergün Aydogan, PM Üyeleri Nuran Yıldız, Alaattin Yüksel, Erzin İlçe Başkanı Mahmut Elmasoğlu ve partililer katıldı.
CHP MYK ÜYESİ MENGÜ: haberi 15 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay tarafından  14680 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle