CHP MYK Üyesi MENGÜ Hatay da

CHP MYK ÜYESİ MENGÜ: -''ANAYASA PAKETİ OYLAMASI HALKA HİÇBİR YARAR GETİRMEYECEK''

CHP MYK Üyesi MENGÜ Hatay da

HATAY - CHP MYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Şahin Mengü, 12 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek anayasa paketi oylamasının halka hiçbir yarar getirmeyeceğini ileri sürdü.
     Mengü, CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen 6 kişilik heyetle Hatay'da parti binasında düzenlediği toplantıda, kentte 3 gün kalacaklarını, ilçe ve belde teşkilatlarıyla görüşme yapacaklarını söyledi.
     Anayasa paketinin AK Parti'nin kendi düzenini kurmak için hazırlandığını iddia eden Mengü, ''12 Eylül'de gerçekleştirilecek anayasa paketi oylaması halka hiçbir yarar getirmeyecek. İktidar kendi Anayasasını hazırladı. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidardan düştükten sonra kendilerinden sonra gelecek olan parlamentoyu, yasama meclisinde mümkün olduğunca çalıştırmak istemiyor. Kendi düşüncelerine göre bir yargı sistemi kurmaya çalışıyorlar. Diğer maddelere baktığımız zaman bunların demokrasi ile ilgisi olmadığı gibi, Türkiye'de herhangi bir şeyin değişmeyeceğini de görüyoruz'' dedi.
     Mengü, Anayasa değişiklik paketinde yer alan kadınlara pozitif ayrımcılık maddesinin temelinde yatanın türban sorunu olduğunu belirterek, ''Kadınlara pozitif ayrımcılık getirileceği söyleniyor. Dönüp baktığınızda kadınlara pozitif ayrımcılık yapmayı engelleyen hiçbir madde yok. Yani bu pozitif ayrımcılık dedikleri maddenin temelinde yatan türban sorunudur'' diye konuştu.
     Toplantıya Hatay için görevlendirilen Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Muğla Milletvekili Ali Arslan, PM üyesi Alaattin Yüksel ve PM üyesi Nuran Yıldız da katıldı