CHP PAYAS KADIN KOLLARI VE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

25. Dönem Milletvekilliği listelerinin açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde üst üste yaşanan istifalara bir yenisi daha eklinde ve CHP Payas Kadın Kolları Başkanı Hafise Soysal, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte topluca istifa etti.
CHP PAYAS KADIN KOLLARI VE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ
CHP Payas Kadın Kolları Başkanı Hafise Soysal yönetim kurulu olarak istifalarının gerekçesini açıklarken; “2009 yılından bu yana onurla taşımış olduğumuz CHP Payas Belde - İlçe Kadın Kolları yönetimi olarak; Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gerek başkan olarak gerek yönetici olan arkadaşlarla gece gündüz demeden gerek evlerimizden gerekse çoluk çocuğumuzun nafakasından artırarak bir çok faaliyetlerde hem Payas belde - ilçemizi hem de çevre ilçelerde ve beldelerde çalışmalarımızı sürdürmüş bulunmaktayız.
Bu çalışmalarımızı yaparken bir çok zaman kimsenin maddi veya manevi desteği olmamasına karşın partimiz adına bu yaptıklarımızı üslenmelerine, kendilerine mal etmelerine dahi ses çıkarmayıp sineye çektik. Bu çalışmaların bu şekilde olduğunu her vicdan sahibi kişi takdir etmiş veya etmek mecburiyetindedir.Bizim bu çalışmalarımıza maddi veya manevi olarak yardımda bulunmayanlar devamında ise yapılan çalışmaları üstlenen kimseler son zamanlarda yönetimimizin çalışmadığı, seçimler için faydası olmadığı şeklinde beyanlarda bulunmakta ve bize sürekli eleştiriler yöneltiyorlardı. Bu eleştirilere ne yazık ki; ilçe başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri de sessiz ve tepkisiz kalmayı tercih etmişlerdir.Büyük bir çınar olan Cumhuriyet Halk Partisinin zarar görmesine gönlümüz razı olmadığından bu istifa kararını almış bulunmaktayız.CHP geleneğinden gelen kişiler olarak yönetici vasfımız olmasa da parti üyesi olarak partimiz adına bireysel anlamda çalışmalarımıza devam edeceğimizi tüm partili yoldaşlarımıza ve  kamuoyuna saygı ile duyururuz.Bu güne kadar her türlü fedakârlığı yaparak birlikte yürüdüğümüz ve bize maddi ve manevi olarak destek veren kıymetli yol arkadaşlarımıza, yoldaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.   
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)