CHP Yalova Temaslarımız‏

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak 7 Haziran’dan bu yana gelişen ve hükümet kurulamama ile sonuçlanan süreci halkımıza anlatmak için yurdun dört bir yanına görevlendirildik. Bu görev kapsamında Yalova’da partililerimiz, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızla bir araya geldik süreci anlatarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Süreci sizlere de kısaca özetlersek: 
CHP Yalova Temaslarımız‏
Yüksek bir katılımla gerçekleşen 7 Haziran seçimlerinde bütün partilere sorumluluk yükleyen bir sonuç ortaya çıktı. Halkımız hiçbir partiye tek başına iktidar olma imkanı vermedi.  Seçim sonuçlarını bu şekilde okuyan partimiz ekonomiden- eğitime ,ülkenin temel sorunlarını içeren 14 ilkesini kamuoyuna ilan etmiş  ve  tüm partilere çağrıda bulunarak  ülke sorunlarına çözüm önerilerini ve önceliklerini kamuoyuna ilan etmeleri yönünde bir çağrıda bulunmuştur. Bu çağrıyla Cumhuriyet Halk Partisi sorunun değil, çözümün adresi olacağını ilan etmiştir.Ülkemiz insanının çağdaş demokrasilere yaraşır bir şekilde yaşamasını temel alan hukukun evrensel değerlerini benimsemiş, güçler ayrılığı ilkesini yaşama geçiren, yolsuzluğun olmadığı, özgürlükçü, komşularıyla sorunlarını çözmeyi amaçlayan önceliklerimiz kamuoyunda takdirle karşılanmış ve hiçbir partiden net bir itiraz gelmemiştir. Öncelikle CHP, MHP HDP’nin yer aldığı  %60’lık blokla 13 yıllık AKP iktidarına son vermeyi hedefleyen ve bu amaç için her türlü fedakarlıktan kaçınmadan,  gerekirse başbakanlıktan bile feragat etmeyi öneren Genel Başkanımızın çağrısı ne yazık ki MHP liderince kabul görmemiş ve bu seçenek ortadan kalkmıştır. MHP lideri daha da ileri giderek hiçbir koalisyon formülünün içerisinde olmayacaklarını ilan etmiştir.Bu seçeneğin ortadan kalkmasıyla geriye kalan tek seçenek AKP ve CHP koalisyonu olmuştur. Kaçaksaray’ın hükümet kurma görevini Davutoğlu’na vermesiyle iki parti arasında oluşturulan komisyonlar aracılığıyla ön görüşmelere başlanmıştır.  Bizler Cumhuriyet Halk  Partisi vekilleri olarak kaçınılmaz olarak sürüklenmekte olduğumuz erken seçimde, ülkemizde hakim kılınmaya çalışılan ve toplumsal ayrışmayı amaçlayan bu olağanüstü hal algısını yıkmak üzere   ülkeyi normalleştirmek adına üzerimize düşen tarihi sorumluluğun farkında olduğumuzu ve bu bilinçle sahadan hiç ayrılmadan halkın nabzını tutmaya devam edeceğimizi, saygıyla basının ve kamuoyunun bilgisine sunarız.
CHP Yalova Temaslarımız‏ haberi 22 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1635 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle