Çirkin; "Muhatabımız Bakan Ergin'dir"

MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, kendilerinin aslında Dörtyol’la ilgili geniş basın toplantısını genel merkez heyetinin incelemelerini tamamladıktan sonra yapmayı düşündüklerini söyledi.
Çirkin; "Muhatabımız Bakan Ergin'dir"
... http-equiv="Content-Type" ..."text/html; charset=utf-8">... name="ProgId" ..."Word.Document">... name="Generator" ..."Microsoft Word 14">... name="Originator" ..."Microsoft Word 14">
MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, kendilerinin aslında Dörtyol’la ilgili geniş basın toplantısını genel merkez heyetinin incelemelerini tamamladıktan sonra yapmayı düşündüklerini söyledi.
Bu toplantıyı partilerine karşı yürütülen acımaz iftira kampanyasına belgesi ve bilgisi ile cevap vermek için yapmayı düşündüklerini, bunu ilerleyen günlerde yine yapmaya kararlı olmakla beraber arada bu yazılı açıklamayı yapma gerekliliği duyduklarını ifade eden Çirkin, “Buna niye mecbur kaldık? Çünkü Mustafa Öztürk isimli AKP Hatay milletvekili her zaman yaptığı hayasızlığı maalesef en üst seviyesine çıkardı ve Payas belediye meclis üyemize yönelik acımasız imalarda bulundu.” açıklamasında bulundu.
Referansı yüce dinimizden aldığı iddiasında bulunan bu milletvekilinin verdiği demeçle belediye meclis üyelerinin askeri görevlilerle birlikte dört polisi şehit eden canilere yardımcı olabileceği yönünde değerlendirmeler yaptığını, buna tepkisiz kalamayacaklarının altını çizen MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin; “Bu zavallı vekil, meclis üyemizin neden serbest bırakıldığını sorarak savcılığı da baskı altına alıyor. Nitekim savcılık arkadaşımızı bu ve başka baskılarla tekrar sorgulamak zorunda kalmış ancak yine serbest bırakmıştır.
Yani şimdi MHP-ASKER-PKK işbirliğine herhalde bu sayın savcıyı da katmış oluyor desek yanılmış olmayız.
Biz bu sayın vekilin bir ahlak testine ya da iman tazelemesine gerek bile görmüyoruz. Bu konu zaten apaçık ortada.” İfadesinde bulundu.
Sayın Tayyip Erdoğan’a da bir tavsiyeleri olduğunu, tavsiyelerinin Başbakanın hiç vakit geçirmeden bu vekilinin akıl sağlığının yerinde olup olmadığını kontrol ettirmesi olduğunu ifade eden Çirkin, AKP Milletvekili Mustafa Öztürk’e de veryansın ederek, “Bu vekil eğer ahlaken sağlamsa o zaman tedaviye muhtaçtır diye düşünüyoruz.
Ne diyor bu sayın vekil? Belediye meclis üyemizin ekonomik durumu çok bozuk olduğunu, ancak son zamanlarda çok iyiye gittiğini sorguluyor. Şimdi bunun polislerimizin şahadetiyle ne ilgisi olabilir. Ama herhalde sayın vekile göre dört polisimizi katleden caniler belediye meclis üyemize de maddi yardımda bulunmuş, sayın vekil bunu ima ediyor.
Şimdi bu hayâsızı tanımayıp bir adam sanan vatandaşlar bu değerli arkadaşımız hakkında ne düşünecekler? Arkadaşımız toplum huzuruna nasıl çıkacak? Ailesinin yüzüne nasıl bakacak? Bundan sonraki hayatını nasıl sürdürecek? Bu vicdansız bunları hiç düşünmüyor mu?
Def-i hacet yapacak yeri şaşırdığı anlaşılan bu sayın vekile haddini bilmesinden başka bir tavsiyemiz olamaz.” dedi.
İki çift laflarının da Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e olacağını söyleyen Çirkin, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Biz kendisi bakan olduğu andan beri AKP ile ilgili her demecimizden kendisinin adını çıkardık. Her vesile ile yaptığı hizmetleri andık, Bakan olduğu günden beri hatalarına hiç temas etmedik. Biz doğrusunu yaptık. Ancak şimdi mevkidaşı içişleri bakanının hazırlattığı düzmece bir rapor ile ben, sayın vekilimiz Turan Çirkin ve Ülkü ocakları başkanımız Lütfü Kaşıkçı bu olayların sebebi olarak gösterilmekteyiz.
Şimdi beni en iyi tanıması gereken siyasetçilerden biri kendisidir. Böyle bir işin içine asla girmeyeceğimi başta kendi bilir. Ama görülüyor ki kılını bile kıpırdatmamış hatta muhtemelen bu rapora katkı sağlamış.
Şimdi Dörtyol olaylarının en sıkıntılı üç gününde Hatay’da olduğu halde ilçeye bir saat dahi uğramamış bu Sayın Bakan’a sesleniyorum. Artık muhatabımız kendisidir. Biz bunların hesabını kendisinden soracağız. Bakanlık elbet bir gün biter. O günü sabırla bekleyeceğiz.”