CUMHURİYET HALK PARTİSİ 92 YAŞINDA

<h2>CHP Genel Başkanı Kemal Kılı&ccedil;daroğlu, CHP&#39;nin 92&#39;nci kuruluş yıl d&ouml;n&uuml;m&uuml; dolayısıyla, parti y&ouml;netimi, milletvekilleri, &ouml;rg&uuml;t y&ouml;neticileri, belediye başkanları ve partililerle Anıtkabir&#39;i ziyaret etti.&quot;</h2>
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 92 YAŞINDA

Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Atatürk'ün mozolesine gelen Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulundu. Buradan Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Kılıçdaroğlu, Anıtkabir şeref defterini imzaladı. Kaleme aldığı sözlerine "Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım" diye başlayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:"Kuruluşumuzun 92. yılında, devrimlerinin ve Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte sizi şükranla anıyoruz. Büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti'nin ortaya koyduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devleti modelinin değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, bölgemizde ve dünyada milyonlarca insana ilham vermektedir. Türkiye bütün sorunları aşabilecek güce ve imkana sahiptir. Toplumsal barışımıza yönelen tehditler, kurmuş olduğun Cumhuriyetin sağlam temelleri karşısında yıkılacaktır. İlkelerine gönülden bağlı ve her zaman 'Önce Türkiye' diyen milyonlarca yurttaşlarımızın verdiği güçle, ülkemiz, koymuş olduğunuz çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma hedefine mutlaka ulaşacaktır.Kılıçdaroğlu, CHP'nin birlik ve bütünlüğü korumak, demokrasiyi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için Atatürk'ün aydınlattığı yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğini ifade etti.Anıtkabir'in önünde hatıra fotoğrafı çektiren heyet, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün mezarına da çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.Törenin ardından Kılıçdaroğlu, bazı vatandaşlarla da sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 92 YAŞINDA haberi 09 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1540 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle