ECZACI ESİN DEMİRTOK İYİEL CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

- Eczacı Esin Demirtok İyiel, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Hatay Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
ECZACI ESİN DEMİRTOK İYİEL CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Parti binasında düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan İyiel, daha büyük kitlelere ulaşabilmek, daha fazla hizmet amacı ile her zaman siyasetin içerisinde yer aldığını söyledi.
     İyiel, gözlemleri, araştırmaları, bilgi ve birikimleriyle kentin tarım, yatırım, tanıtım, sanayileşme, kentleşme, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi sıkıntıların çözümü için önerileriyle projelerinin hazır olduğunu belirtti.
     Sadece Milletvekilliği'ne aday olmadığını, Hatay'ın dürüst sözcüsü, cesur siyasetçisi, temiz vicdanı olmaya talip olduğunu ifade eden İyiel, şöyle devam etti:
     '' Halkın siyasetçiye bakış acısını, siyasetçinin de halka hizmet anlayışını değiştirmeye, siyasette fark yaratmaya adayım. Şehrimizin zengin kültürel mozaiğine sevgi, hoşgörü, kardeşlik içerisinde yaşayan toplumun her kesiminin sesi olmaya sorunlarını Türkiye gündemine taşımaya ve çözüm konusunda çaba sarf etmeye adayım. Rehberim Atatürk ilke ve devrimleri Hedefim Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında güçlü il, mutlu halk, aydınlık bir Türkiye'dir''