ERGİN İLÇELER ARASI MÜNÜBÜS GARAJINI ZİYARET ETTİ

- Eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, önümüzdeki süreçte kentimize 3 milyon turist gelmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi.
ERGİN İLÇELER ARASI MÜNÜBÜS GARAJINI ZİYARET ETTİ
 Ergin,İlçeler arası minibüs garajı esnafını ziyaretinde, Hatay'ın var olan turizm potansiyelini hiçbir hükümet tarafından değerlendirilmediğini belirterek ''11,5 kilometre uzunluğundaki kalemizi yeniden restore edeceğiz. Habib-i Neccar dağında bir gerdanlık olacak. Yaşadığımız kentin doğu yakasındaki evler restore edilmiş olacak. Bu konuda tarihi mekanların iyileştirilmesine geçildi. Antakya'ya gelen turistlerin ulaşımlarını sizler sağlayacaksınız'' dedi.
     Çevre yolu üzerinde 5 yıldızlı otelden daha lüks bir devlet hastanesinin ve 25 bin kişilik olimpik stadın yapılacağını kaydeden Ergin, ''750 yatak kapasiteli yeni devlet hastanesinin ihalesi 26-27 haziran tarihlerinde yapılacak. Hastalarımız tek kişilik süper lüks odalarda tedavi görecekler. Olimpik stadın içinde kapalı ve açık havuzlar, tenis kortlar, basketbol, voleybol sahaları ve diğer spor branşlarının yer aldığı bir kompleks olacaktır. Bu yatırımların hepsi sizleri yakından ilgilendirmektedir'' dedi.

     Ergin, bunların yapılması için gerekli kaynağın hazır olduğunu dile getirerek ''Bizler ilimize yaptıklarımızı saymaya kalksak zaman yetmez, ancak şunu belirtmemde fayda var, 5 köprülü kavşak, havaalanı ve sizler için en önemli olan duble yolların yapımı Ak Parti döneminde sağlandı. Bunları yaparken hiçbir yerden borç almadık. IMF'yi gönderdikten sonra kendi öz kaynaklarımızla bu yatırımlar yapıldı. Üç ayrı barajın inşasını aynı anda sürdürmek hiç kolay değildir. Ama güçlü bir hükümet, istikrarlı bir ekonomi ile bunların üstesinden gelmek kolay olur. Bu nedenle 12 Haziran tarihinde yatırımların devam edilip edilmeyeceği sizlerin seçimine bağlıdır. Elimizin daha güçlü olması için sandıkta Ak Parti'nin oylarında artış sağlamamız gerekir'' diyerek sözlerini tamamladı.